07.08.2010.g.RK Gračanica Index-RK Konjuh30-26 (15-14)
14.08.2010.g.RK Krivaja-RK Gračanica Index28-25 (11-9)
18.08.2010.g.RK Gračanica Index-RK Krivaja34-30 (17-14)
21.08.2010.g.RK Sloboda Solana-RK Gračanica Index26-36 (9-17)
25.08.2010.g.RK Konjuh-RK Gračanica Index33-30 (16-13)
04.09.2010.g.RK Sloga (D)-RK Gračanica Index24-27 (14-13)
08.09.2010.g.RK Krivaja-RK Gračanica Index35-31 (15-14)
11.09.2010.g.RK Gračanica Index-RK Krivaja39-32 (18-13)
02.10.2010.g.RK Gračanica Index-RK Čelik31-28 (17-14)
 RK Konjuh-RK Gračanica Index28-32 (11-16)

Prvenstvo je startalo domaćom utakmicom protiv RK”Prijedor”. Veliki problem predstavljao je propust našeg sekretara koji nije uspio na vrijeme da licencira Mirzu Ćehajića, tako da smo bili lišeni njegove pomoći u tom susretu. Utakmicu smo odigrali katastrofalno i zasluženo je izgubili. Bilo je ovo veliko iznenađenje za kompletnu sportsku, rukometnu javnost.

RK Gračanica Index – RK Prijedor 22-27 (12-14).
Gračanica. Gradska sportska dvorana Luke. Gledalaca oko 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Delegat: Dušan Popović (Banja Luka). Sedmerci: Gračanica 1(1), Prijedor 2(0). Isključenja: Gračanica 8 minuta, Prijedor 4 min. Crveni karton Hurem (Gračanica) u 55. min.
RK Gračanica: Mulahalilović (3 odb.), Omerović (15 odb.), Salkić (2), Bajramović, Kamarić, Pijetlović (5), Saračević, Osmanhodžć, Ovčina (4), Brđanović, Hurem, Bećar (5), Purač, Ahmetašević. Trener: Jasmin Unkić
RK Prijedor: Ranđelović (21 odb.), Škorić (5), Stanić (1), Branković (3), Mandić (4), Bibić (1), Vujačić, Davidović, Prole (13), Blagojević (1), Baltić, Jokanović, Radaković (2). Trener: Aleksandar Miljuš.

Nakon toga uslijedio je poraz u Visokom u utakmici u kojoj smo se vratili nakon ubjedljivog vođstva domaćina. Slijedi izvještaj iz Visokog:

Bosna iz Visokog teže od očekivanog došla je do trijumfa nad Gračanicom. Izabranici Aleksandra Savića sjajno su otvorili susret, a u 26. minuti ponajviše zahvaljujući dobroj igri u odbrani, imali su sedam golova viška (11:4). Međutim, gosti se nisu predavali, pa su do odmora smanjili prednost (12:7), da bi u 45. minuti na semaforu stajalo 19:19, a sedam minuta kasnije 22:22. U samom finišu susreta Bosna pravi seriju od 3:0 i tako rješava pitanje pobjednika.
Kod Bosne najefikasniji su bili Mustafić sa 9 i Sančanin sa 6 golova, dok su kod gostiju Salkić sa 6, te Čehajić, Ovčina i Pijetlović sa po 4 gola bili najučinkovitiji.

RK”Bosna Prevent” – RK”Gračanica” 26-23 (12-7).
BOSNA-PREVENT: Tatar (13 odbrana, 1 sedmerac), Hodžić, Šapčanin, Begić 2, Dedić, Lasica, Omerović, Burić, Sančanin 6, Ahić 4(1), Sirćo 5, Mustafić 9(2), Geko, Limo, Karavelić, Zečević. Trener: Aleksandar Savić
GRAČANICA-INDEX: Omerović (10 odbrana, 1 sedmerac), Mulahalilović, Ferhatbegović 3, Salkić 7, Bajramović, Kamarić 1, Pijetlović 4, Alibegović, Saračević, Osmanhodžić, Ovčina 4, Brđanović, Bećar, Čehajić 4(2), Purač, Ahmetašević. Trener: Jasmin Unkić.

Nakon toga, budući da nam je zbog nastupa sarajevske Bosne u Euro kupovima susret 3.kola odložen, u okviru 4.kola igramo utakmicu u Goraždu i gubimo ubjedljivo 33-27 (14-13).

Peto kolo bila je prava prilika za bodove. U goste nam je dolazila totalno podmlađena ekipa Konjuha. Živiničane su to ljeto napustili: Savić, Bećar, Ferhatbegović, Begić, Mehinović i Rahimić. Praktično okosnicu tima činili su momci koji su nastupala za Konjuh II u Prvoj federalnoj ligi. I dok su svi očekivali sigurnu i ubjedljivu pobjedu, mi smo na jedvite jade sačuvali bod. Istina u ovoj utakmici bili smo oslabljeni neigranjem povrjeđenih Kamarića i Bećara. RK”Gračanica”-RK”Konjuh” 24-24 (13-11).

Ovo je bila kap koja je prelila čašu, trener Jasmin Unkić podnio je ostavku, ali je ostao u klubu i preuzeo je da vodi mlađe selekcije. Između dva prijedloga za novog trenera Jasmin Mrkonja (Nedim Musić) ili Esad Braco Subašić (Fahir Humić), izglasan je ovaj drugi. Treba napomenuti da je zbog finansijskih problema, nakon 5.kola RK”Željezničar” iz Sarajeva istupio iz Premijer lige, koja je ostala na 11 klubova.

Trener Subašić imao je vatreno krštenje pred domaćom publikom protiv RK”Izviđač” Ljubuški. Bilo je ovo jako teško iskušenje.

Evo i izvještaja: Nakon što je u zaostaloj utakmici 4. kola Premijer lige Bosna BH Gas u Sarajevu prekinula pobjednički niz “Skauta”, oni su se večeras pobjedom protiv rukometaša Gračanice ponovno vratili na pobjednički kolosijek. Mada je postojala bojazan da bi poraz protiv Bosne mogao ostaviti traga na našim mladim rukometašima, to se nije dogodilo, jer su oni tijekom cijele utakmice kontrolirali igru i rezultat tako da pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Svi naši rukometaši pružili su solidnu partiju, ali ipak treba izdvojiti Antu Borasa koji je prednjačio odličnom igrom, postigavši 11 golova. Izviđač je dobro otvorio utakmicu tako da u 7. minuti ima rezultatsku prednost od 3 gola, bilo je 1:4. Sve što su domaći rukometaši uspjeli, u prvom poluvremenu, je poravnanje rezultata na 10:10 u 20. minuti. Nakon toga, “Skauti” do kraja poluvremena prave seriju od 6:2, stječu prednost od 4 gola za miran odlazak na odmor. Početkom drugog poluvremena, rukometaši Gračanice uspijevaju smanjiti zaostatak za “Skautima” na dva gola u 33. minuti (16:18), nakon čega naši rukometaši serijom 6:2, od 33. do 40. minute, stječu odlučujuću prednost (18:24), koju ne ispuštaju do kraja utakmice.

RK”Gračanica Index”-RK”Izviđač MI Grupa” 30-34 (12-16).

Gračanica, 22.10.2010. godine.
Gradska sportska dvorana “Luke”. Gledatelja 700.
Suci: Zdenko Božić i Borislav Slipac (Novi Travnik).
Nadzornik: Milan Đurašinović (Prijedor).

RK Gračanica INDEX: Hasić, Ferhatbegović 1, Mehanović, Purač, Bajramović, Pijetlović 6, Alibegović 4, Saračević, Osmanhodžić 2, Omerović, Ovčina 7, Brdanović 2, Hurem 4, Čehajić 4, Moralić, Ahmetasević.
Trener: Esad Subašić

HRK Izviđač Mi Grupa: Bumbak, B. Burić, Miličević, Malinović, Zeljić 3, Matić 5, Čolak, Boras 11, Zadro 1, Bošnjak, Perić, Ilić 1, Džeba 1, Lovrinović 5, Gruičić 6, S. Burić 1.
Trener: Silvio Ivandija. Sedmerci: Gračanica 6/6, Izviđač 10/9.
Isključenja: Gračanica 8, Izviđač 4 minuta.

Dakle u prvih 6.kola osvojili smo tek domaći bod protiv slabog Konjuha, a slijedilo je teško gostovanje protiv takođe ugrožene Sloge u Doboju. Tu utakmicu odigrali smo vrlo dobro i domaćin je sretno spasio bod, golom Nikole Dokića 5 sekundi prije kraja. Vratilo se samopouzdanje, šok terapija sa trenerom je na neki način uspjela, a u okviru 8.kola, gostovala je ekipa RK”Krivaja” iz Zavidovića. Slavili smo 28-23, prelomivši utakmicu u drugom dijelu. RK”Gračanica”-RK”Krivaja” 28-23 (12-12).

Nakon što se ekipa počela dizati i zabilježila dva dobra rezultata, uslijedila je reprezentativna pauza i nevjerovatan scenario u nastavku. Trener Subašić podnosi Izvještaj o radu u kojem pravi listu igrača na koje više ne računa u nastavku prvenstva, a na njoj se nalaze Ćehajić, Bećar, Mulahalilović, Kamarić i Hurem. Dio Uprave na XIV sjednici, održanoj 14.11.2010.g.donosi Odluku br.86/2010 (od 19.11.2010.g.) o raskidu ugovora igračima, zbog kako se navodi nepružanja kvalitetnih igara, neredovnog prisustva i nezalaganja na treninzima. Naknadno će se Odluka kada je u pitanju Mirza Hurem, preinačiti i Hurem će ostati u rosteru. Nakon toga i član Uprave, Nedim Musić, podnosi neopozivu ostavku na članstvo u Upravi i ne učestvuje u daljem radu.

Slijedi nastavak prvenstva, a 10.kolu doživjeli smo novi domaći poraz poraz od banjalučkog Borca. RK”Gračanica”-RK”Borac” 26-38 (14-16).

Nakon utakmice protiv Borca, poraženi smo na gostovanju u Gradačcu, u okviru posljednjeg 11.kola, gdje smo istina pružili dobar otpor. RK”Gradačac”-RK”Gračanica” 25-23 (14-11).

Nakon toga, odigrali smo zaostalu utakmicu 3.kola i doživjeli još jedan poraz, ovaj puta od favorizovane, sarajevske Bosne.

Rukometaši aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine trijumfom su zaključili prvi dio sezone. Iako se u Gračanici očekivao lagan posao za izabranike Irfana Smajlagića, stvari na parketu i nisu se baš odvijale prema planu Studenata. Domaći rukometaši su mnogo bolje otvorili susret i u prvih 30 minuta konstantno su bili u vodstvo, da bi na odmor otišli sa tri gola viška (12:9).
Međutim, u drugom dijelu Studenti su se uozbilji i do 45. minute uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist, te su na kraju i zasluženo slavili. Kod Bosne najefikasniji su bili Kapisoda i Karačić sa po 8 postignutih golova, dok su kod Gračanice najučinkovitiji bili Ovčina sa 8 i Ferhatbegović sa 6 golova.

Dvorana “Luke” u Gračanici. Gledalaca: 700. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba Prijedor). Delegat: Zahid Mehagić (Cazin). Sedmerci: Gračanica Index 4 (2), Bosna BH Gas 3 (3). Isključenja: Gračanica Index 12, Bosna BH Gas 6 minuta. Rezultat: RK”Gračanica Index” – RK”Bosna BH Gas” 23:28 (12:9).
GRAČANICA INDEX: Hasić, Ferhatbegović 6 (1), Mehanović, Salkić 3 (1), Bajramović 1, Pijetlović 2, Alibegović 3, Saračević, Purać, Osmanhodžić, Omerović, Ovčina 8, Džafo, Ahmetašević, Moralić. Trener: Esad Subašić;
BOSNA BH GAS: Uvodić (19 odbrana, 2 sedmerca), Međić 2, Memić, Karačić 8 (1), Čakić, Čelica, Raković 1, Efendić, Kapisoda 8 (2), Nekić, Divković, Vražalić 6, Savić, Mesarić 3. Trener: Irfan Smajlagić.

Uslijedila je zimska pauza, a potom su uslijedile pripremne utakmice i tradicionalni VIII Memorijalni turnir “Halid Žunić”. Prvu pripremnu utakmicu odigrali smo u Živinicama gdje smo savladali Konjuh 30-29. Potom je uslijediolo gostovanje Krivaji uz poraz 39-28. Ponovo smo savladali Konjuh 28-24, ovaj puta kao domaćin. Nakon toga, gostovali smo u Vinkovcima gdje je Spačva bila uspješnija 38-30.

Uslijedio je turnir na kome su učestvovale premijerligaške ekipe RK”Sloga”, RK”Gradačac”, RK”Konjuh” i domaćini. Izgubili smo u polufinalu od Sloge na penale, nakon remija 28-28, a Gradačac je dobio Konjuha 26-22. Za 3.mjesto Konjuh nas je demolirao sa 10 golova razlike, a Gradačac je slavio u finalu 27-26.

Do početka drugog dijela prvenstva odigrali smo još dvije pripremne utakmice u kojima smo zabilježili poraz od Spačve 35-37 i pobjedu protiv Slavonskog Broda 36-30.

Nakon toga, trener Subašić dobio je otkaz, zapravo druga zaduženja, a za njegovog nasljednika postavljen je Mirsad Gopo. Priča sa Subašićem dobiće i svoje drugo poluvrijeme, tačnije sudski epilog. Uglavnom, nakon smjene, Subašić se nije pojavljivao na treninzima, nije radio sa omladinskim selekcijama, ali je angažovao advokata i podnio tužbu kod Općinskog suda u Gračanici.

Dakle, na polusezoni je smjenjen i drugi trener, ekipa je bila znatno oslabljena u odnosu na start prvenstva i svima je bilo jasno da ćemo se teško spasiti ispadanja iz Premijer lige.

Na otvaranju proljetne polusezone, ništa novo. Ubjedljiv poraz u Prijedoru.

Rukometni klub Prijedor je sigurnom pobjedom u susretu sa ekipom Gračanica Index krenuo u proljetni dio šampionata Premijer lige BiH. Nakon početnog „ispitivanja“ snaga i rezultata 2-2 u 3. minuti, domaći ubacuju u „veću brzinu“ pa do 17. minute stiču prednost od 10-5. Na golu je bio siguran Ranđelović, a svi igrači iz početne postave Prijedorčana se upisuju u strijelce. Do kraja prvog poluvremena izabranici Radoslava Kunovca podižu nivo igre, pa se na odmor odlazi sa visokih +9 (20-11). Prvi dio nastavka igre protiče u sigurnoj igri domaćih rukometaša predvođenih Jokanovićem na golu pa na isteku 46. minuta semafor pokazuje najveću prednost na meču od +11 (29-18). Slijedi period opuštanja Prijedorčana što gosti preko Ovčine i Salkića koriste i u 54. minuti dolaze do 31-26. Iskusni Ranđelović se vraća na gol i sa nekoliko odbrana osigurava trijumf domaćih rukometaša. Konačan rezultat na kraju susreta je glasio 34-28 (20-11). U redovima RK“Prijedor“ u odličnom svjetlu su se predstavila oba golmana, i Ranđelović i Jokanović su imali po 10 odbrana, od toga po 1 sedmerac. Prole je postigao 10, a Škorić 9 golova. Unčanin i Ilić su postigli po 4 gola, Stanić 3, Radaković 2, a Mandić i Davidović po 1 pogodak. Kod Gračanice Index, Mulahalilović je imao 11, a Ahmetašević 2 odbrane. Salkić je postigao 7, Ferhatbegović 6, a Ovčina 5 golova. Utakmici u sportskoj dvorani „Mladost“ je prisustvovalo oko 700 gledalaca koji su mogli biti zadovoljni prikazanom igrom prijedorskih rukometaša.

RK„Prijedor“- RK „Gračanica Index“ 34-28 (20-11)
Dvorana „Mladost“ Prijedor
Sudije: Saša Pandžić, Boris Šatordžija
Delegat/kontrolor: Zahid Crnkić
Gledalaca: 700

RK „Prijedor“
Ranđelović-10 odbrana (1 sedmerac), Škorić-9, Stanić-3, Vujičić, Mandić-1(1), Bibić, Vujčić,
Davidović-1(1), Ilić-4(1), Prole-10(1), Blagojević, Tešić, Jokanović-10 odbrana (1 sedmerac),
Radaković-2, Unčanin-4(1)
Trener: Radoslav Kunovac

RK „Gračanica Index“
Hasić, Ðulić, Salkić-7, DŽafo, Alibegović-1, Pijetlović-2, Saračević, Sumbić-1, Osmanhodžić-2, Mulahalilović-11 odbrana (1 sedmerac), Ovčina-5, Brđanović, Hurem-4, Ferhatbegović-6, Kovačević, Ahmetašević-2 odbrane (1 sedmerac)
Trener: Mirsad Gopo

Isključenja:
Prijedor: 6 minuta
Gračanica Index: 12 minuta

Crveni karton (treće isključenje): Alibegović (38.minuta)

Sedmerci:
Prijedor: 7 (5)
Gračanica Index; 4 (2)

Nakon toga, ugostili smo i savladali RK”Bosna Prevent” Visoko.

Budući da smo odmarali zbog evropskih nastupa sarajevske Bosne, odigrali smo prijateljsku utakmicu protiv tadašnjeg prvoligaša zeničkog Čelika. Doživjeli smo sramotan debakl i jedan od najtežih poraza 50-30.

Nakon toga 05.03.2011.g. slijedi još jedna domaća pobjeda, ovaj put nad ekipom RK”Goražde”, 28-26 (13-11). Budući da nam je utakmica sa Bosnom odložena za 15.03.2011.g.

Uslijedilo je potom teško gostovanje sarajevskoj Bosni i ubjedljiv poraz 42-28 (18-13).

Nakon ove utakmice, u okviru 16.kola, ekipa je išla u Živinice gdje je hvatala “posljednju slamku spasa”. Nažalost, Konjuh je bio bolji i zabilježio je pobjedu.

Gradska dvorana Živinice. Gledalaca:400. Sudije:Dražen Begić i Andrija Knezović Mostar. Delegat:Milenko Đurašinović Prijedor. Isključenja:Konjuh 10 min,  Gračanica Index 8 min. Sedmerci:Konjuh 3/2, Gračanica Index 2/1 Rezultat: RK”Konjuh” Živinice- RK”Gračanica Index” 28:25 (15:12)

KONJUH: Kamberović, Hadžiomerović 4, Bozoljac 4, Hamzić, Begić 12 (1), Memić 2, Aljić, Čirak, Am. Muhić, Beširović (16 odbrana, 1 sedmerac), Smajić 1, Husić, Hamzić, Mujanović 5 (1),  Zildžić, Pejkušić i Suljanović.Trener:Nikola Marković.

GRAČANICA INDEX: Hasić, Đulić, Salkić 3,  Bajramović, Pijetlović 3, Alibegović 3, Saračević, Osmanhodžić 1, Omerović ( 11 odbrana), Ovčina 2,  Hurem 8, Sumbić 1, Mulahalilović, Ahmetašević, Ferhatbegović 4 i Kovačević.Trener: Mirsad Gopo.

Konjuh je postigao važnu pobjedu protiv ekipe Gračanice Index rezultatom 28:25 (15:12). Mada su domaćini veći dio utakmice  bili u vođstvu, osim u dva maha  39. i 40.min. kada su gosti imali gol prednosti (18:19), igra je bila uzbudljiva i često izjednačena. Uslijedilo je izjednačenje golom Hariza Begića, da bi potom sve krenulo u korist domaćih. Potom su uslijedili golovi Dušana Bozoljca, tako da najveća prednost Stolara dolazi u 50.minuti kod rezultata 26:21, pa je to bio znak da su teškoće u igri domaćih tokom utakmice prošle i da će se upisati nova tri boda.

Nakon ove važne pobjede trener Konjuha Nikola Marković je ovako ocjenio susret: „Podlegli smo pritisku zbog same važnosti utakmice, jer obje ekipe su željele pobjedu, kako bi izbjegli donji dio tabele i opasnu zonu ispadanja. Igrali smo dobro na mahove, tako kada mi povećamo prednost oni nas sustignu. Ponovo je prevagnula dobra odbrana našeg golmana Beširovića i nekoliko dobrih realizacija kontra napada u kojima se istakao efikasnu Begić“. U ovoj utakmici Hariz Begić je postigao 12 golova, a o pobjedi kaže: „Utakmica je bila teška zbog važnosti suseta. Raduje me da mi je sve polazilo za rukom, a pobjeda nam je važna za bjega sa dna i sada možemo da se borimo za gornji dio tabele, kako bi pokušali osvojiti jedno od mjesta koje vode u evropske lige“.

Uslijedilo je teško gostovanje i novo stradanje, ovaj puta u Ljubuškom.

Iako je bio na pragu rekordne pobjede u ovogodišnjem prvenstvu, ipak, Izviđač nije uspio jer je pobijedio “samo” sa šesnaest golova razlike kao i momčad Konjiha u jesenjem dijelu prvenstva. Međutim, Izviđač je ipak uspio u ovo utakmici zabiti rekordnih 45 golova momčadi Gračanice.

Rukometaši Gračanice samo u početku utakmice pariraju Izviđaču, preko raspoloženog Mirze Hurema koji je u prvom poluvremenu postigao šest golova. Osjetniju prednost “skauti” su ostvarili u posljednjoj trećini prvog poluvremena kada stižu do osam golova prednosti (27. minuta). Do kraja poluvremena, Gračanlije ublažuju vodstvo Izviđača, tako da se na odmor odlazi s prednošću “skauta” od šest golova. Izviđač do sredine drugog poluvremena stiže do deset golova prednosti (32:22, u 43. minuti). Između 45. i 48. minute rukometaši Gračanice uspjeli su sa tri uzastopna pogotka svesti zaostatak na sedam golova. Nakon time-outa u 49. minuti trenera Izviđača, “skuti” ubacuju u brzinu više, nakon čega slijedi rezultatski potop gostujućih rukometaša. Od 49. do 59. minute “skauti” postižu 13 pogodaka i stižu prednosti od 18 pogodaka (45:27). U posljednjoj minuti Sumbić i Ferhatbegović postižu pogotke tako da je izostala rekordna pobjeda Izviđača. Kod Izviđača priliku da zaigraju dobilo je svih šesnaest rukometaša. Svoju minutažu iskoristili su mladi rukometaši Miličević, Grbavac, Ereš i Milas i svi su se upisali u listu strijelaca. Najviše pogodaka za “skaute” postigli su Ante Boras devet i Mirko Herceg 5, a u ekipi Gračanice Ferhatbegović je postigao deset, te Hurem šest pogodaka. I ovaj put, iskazala se navijačka skupina “skauti” vatreno bodreći “skaute” na parketu i stvarajući dobar štimung u Gradskoj športskoj dvorani.

HRK Izviđač Mi Grupa – RK Gračanica Index 45:29 (21:15)

Ljubuški, 02.04.2011. godine.
Gradska športska dvorana. Gledatelja 400.
Suci: Dario Šimić (Mostar) i Ivor Hrstić (Čapljina).
Nadzornik: Zoran Anušić (Prijedor)
Sedmerci: Izviđač 4/2, Gračanica 8/7.
Isključenja: Izviđač 10, Gračanica 10 minuta.

HRK IZVIĐAČ Mi GRUPA: B. Burić (10 obrana), Bumbak (8 obrana, 1 sedmerac), Miličević 3, Malinović 4, Zeljić, Herceg 5, Matić 2, Čolak 3, Mucić 2, Boras 9, Grbavac 3, Ilić 3, Džeba 3, Ereš 4, Milas 1, S. Burić 3.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Gračanica: Ahmetašević (1 obrana), Omerović (10 obrana, 2 sedmerac), Mulahalilović (4 obrane), Bajramović, Kovačević, Pijetlović 3, Alibegović 2, Saračević, Osmanhodžić, Ovčina 3, Džafo, Hurem 6, Sumbić 5, Ferhatbegović 10.
Trener: Mirsad Gopo.

Pet kola do kraja, nazirao se kraj, katastrofalne sezone. Uslijedio je još jedan, neočekivano visok, domaći poraz od ekipe RK”Sloga” Doboj. RK”Gračanica Index”-RK”Sloga” 26-33 (11-15).

Do kraja prvenstva zabilježili smo poraze u Zavidovićima 28-37 (13-19) i Banjaluci 24-36 (8-13), te u okviru posljednjeg kola kao domaćini protiv RK”Gradačac” u Lukavcu 25-30 (11-11). Evo svih naših rezultata:

Na kraju prvenstva od takmičarskih ekipa zauzeli smo posljednje 11 mjesto. Međutim, sobzirom da je od sezone 2011/2012 formirana SEHA liga i da su u istu ušli RK”Bosna”, RK”Borac” i RK”Izviđač”, te da se Premijer liga proširila na 14 ekipa, iz lige je ispao samo RK”Željezničar”, a u ligu su ušli RK”Derventa”, RK”Čelik”, RK”Vogošća”, RK”Maglaj”, RK”Leotar” i RK”Zrinjski”.

Što se tiče KUP takmičenja uspjeli smo da prođemo nezainteresovanu RK”Krivaja” iz Zavidovića, ali smo nakon toga u četvrfinalu zaustavljeni od sarajevskog RK”Bosna BH Gas”, gdje smo “potučeni do nogu”, uz povrjeđene i uvrjeđene igrače.

Što se tiče omladinskih pogona, selekcije U-92 i U-94 trenirali su Jasmin Unkić i Muhidin Begović. Na spisku igrača (U-92, 93) bili su: Haris Begić, Atif Mehić, Armin Mehanović, Eldar Mujačić, Adnan Moralić, Nedim Purač, Nirman Salihbašić, Izudin Širbegpvić, Maid Zlatar, Elvedin Isanović, Džemal Purač, Suad Suljić, Emir Šaković i Sead Zahirović. Generaciju (U-94, 95, 96) činili su Admir Ahmetašević, Adnan Mujačić, Omer Okanović, Muhamed Šehović, Nešad Ahmetbegović, Adnan Beganović, Admir Tuholjak, Amer Husić, Dino Hamidović, Kenan Pašić, Almir Kuduzovvić, Faris Tinjić, Elmir Džinić. Za rad sa pionirima (U-96, 97, 98, 99) bili su zaduženi Mevludin Šabić koji se vrlo kratko zadržao na toj poziciji, koga je naslijedio Admir Šaković i Midhat Brkić. U prilogu izvještaji sa četiri utakmice protiv RK”Konjuh” Živinice u kojima smo pored tri poraza izvukli jedan remi i zapisnik sa prekinute utakmice protiv RK”Saruk” Kladanj zbog opšte tuče na terenu.

Na kraju sezone, tačnije 23.05.2011.g. predsjednik kluba Fahir Humić i direktor Dino Čolić podnijeli su ostavke. Kao razloge, predsjednik je naveo nezainteresiranost privrednika i općinskih struktura vlasti za pomoć i podršku ovom sportskom kolektivu.

Bila je ovo svakako sezona za zaborav, a da su se neke stvari poklopile, moglo se puno, puno više. Na svu sreću ipak smo ostali premijerligaši.