Od samog početka utakmice gosti su zagospodarili terenom. U fazi odbrane lako su zaustavljali naše apsolutno bezidejne napade, te brzim kontrama i polukontrama nemilosrdno rešetali mrežu domaćina.
U 16-toj minuti rezultat je bio 4-9.
Do kraja poluvremena igralo se gol za gol pa je prvi dio završen vođstvom gostiju 9-14.
Da su Dervenčani bili prisebniji u kontrama i da su iskoristili sedmerac rezultatska razlika mogla je biti i veća u njihovu korist.
Naša ekipa je djelovala blijedo, umorno, bezidejno, nepovezano, kao da su igrači igrali u velikom grču pod tremom.
Kako je proteklo prvo, tako se nastavilo drugo poluvrijeme. Jalov napad i sjajni Starčević potpuno se nas limitirali. Samo zahvaljujući odličnom Ahmetaševiću razlika nije bila dvocifrena, tako da je u 55-toj minuti bilo 16-22. Nakon, toga Doborac uzima time-out i u igru uvodi naše juniore i kadete priključene u radu seniorskog tima.
Konačan rezultat glasio je 19-26.
Ovo je bilo najlošije izdanje naše ekipe u dosadašnjim pripremnim utakmicama.
Zaključak je da smo loše izgledali, da se ima i mora još puno toga i štošta popraviti, ali se nadamo da ćemo u narednom mjesecu podići nivo svoje igre.
Derventi sve čestitke na prikazanoj igri.