Nakon izjednačenog otvaranja, naša ekipa igra bolje i efikasnije i u 15.minuti ima prednost 7-3. Trener domaće ekipe Josip Mečić uzima time-out i vrlo brzo njegova ekipa dolazi do izjednačenja 7-7, a zatim i vođstva 9-8.
Ipak, do kraja poluvremena uspijevamo se konsolidovati i na odmor otići sa golom razlike 11-10.
Drugo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj utakmici gdje se igralo gol za gol.
Prvu osjetniju prednost 19-17 imaju domaćini u 45-toj minuti. Naši igrači se dižu i već u 50-toj rezultat je poravnat prvo na 19-19, a zatim 20-20. Nakon toga, imamo dvije neiskorištene kontre, što domaćini obilato koriste i odlaze na 24-20, čine se utakmica prelomila.
Do kraja obije ekipe zabijaju još po dva gola za konačnih 26-22, za zasluženu, ali u odnosu na viđeno ipak previsoku pobjedu.
Za našu ekipu nisu nastupili Tufekčić, Ilić i Doborac.
Slijedeća pripremna utakmica igra se u četvrtak 14.09.2017.g. u Gračanici, a protivnik je RK “Lokomotiva” Brčko.