Na početku utakmice, gosti furiozno otvaraju utakmicu i vode 0-4. Nakon iskorištenog time-outa, pri rezultatu 2-6 u igru ulazi Doborac i u 15-toj minuti na semaforu je 7-6.
Slijedi mini serija Spačve za 7-9.
U nastavku, domaćini uspjevaju da poravnaju skor i do kraja poluvremena uglavnom sustižu rezultat.
U posljednjoj sekundi prvog poluvremena Mehmedović ne realizira 3.penal za domaćina, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 12-12.
Pored tri neiskorištena penala, naši igrači su promašili 3-4 zicera, što su gosti znalački kažnjavali.
Nakon izjednačenog otvaranja drugog dijela, domaćini koriste par tehničkih grešaka gostujućih igrača i u 40-toj minuti rezultat je 19-15. Nespretnom igrom sa igračem manje, bez golmana, igrači Spačve primaju nekoliko laganih golova za najveću prednost naših igrača u 45-toj minuti 25-17.
Kompletirani Vinkovčani u polju brzo se konsoliduju i u 52.minuti dolaze na 26-23.
Do kraja utakmice igralo se gol za gol za konačnih 31-27.
Od večeras našu dvoranu krasi nova klupska zastava.