Derbi utakmica 1.kola Prve federalne lige grupa sjever opravdala je očekivanja.
Pred 600 gledalaca, naši momci bolje otvaraju utakmicu i vode sa 3-1, iako smo na prvi gol čekali 6 minuta. Krivaja se brzo konsoliduje i poravnava na 3-3. Slijedi serija domaćina i vođstvo 8-3. Pri rezultatu 7-3 gosti uzimaju time-out, koriste povredu Sumbića kome je pukla usna i vrlo brzo na semaforu rezultat je 9-9.
Do kraja poluvremena domaćin je bio u stalnom vođstvu sve do 29,57 kada Klis prvi puta dovodi goste u vođstvo za 12-13.
Drugo poluvrijeme igra se gol za gol, a domaćini tek u 38.minuti dolaze u novo vođstvo od 19-18.
I u nastavku gledamo izjednačenu utakmicu sve do 42.minuta kada naši momci odlaze na +3 za 20-17. Nakon što kod gostiju zbog 3.isključenja igru napustio Klis, bilo je jasno da se Zavidovićani neće moći vratiti. Do kraja utakmice domaćini su iskontrolisali utakmicu i na kraju uvjerljivo trijumfivali sa 29-22.