Večeras su naši rukometaši odigrali prvu pripremno-prijateljsku utakmicu u Živinicama.
U našim redovima nije nastupio Damir Doborac, a kod domaćina Arnad Hamzić.
Utakmicu bolje otvaraju domaćini i vode 3-1. Gračanlije se brzo konsoliduju i nakon izjednačenja, igra se gol za gol.
U 14.minutu, prvi puta vodimo 6-7.
Nakon toga ekipe se smjenjuju u vođstvu, da bi u 28.minuti Gračanica povela 13-15.
Do kraja poluvremena domaći poravnavaju rezultat na 15-15.
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, te u 39.minuti, imaju prednost od 19-15.
Bez namjere da tražimo alibi, za igru u drugom poluvremenu, treba reći, da su tokom čitavog prvog poluvremena, a naročito u prvih dvadesetak minuta drugog, sudijski par Muhtarević-Borogovac, svojim čudnim odlukama, neujednačenim kriterijem i nepotrebnim domaćinskim suđenjem direktno uticali na rezultat, samim tim i na moral naših igrača.
U tim trenucima, naša ekipa totalno gubi kompas, igra se raspala, u serijama se prave tehničke greške, a na terenu postoji samo jedan tim, Konjuh.
Prednost domaćina raste do previsokih 30-20 u 51.minuti.
Nakon toga, trener domaćih Žikica Milosavljević u igru ubacuje praktično drugi tim Konjuha, pa tu okolnost koriste naši probuđeni igrači i serijom 8-1, dolaze do podnošljivih 31-28 za zasluženu pobjedu Konjuha.
Ovo nam je bila dobra lekcija, iz koje se moraju izvući pouke, bez obzira o karakteru utakmice.