RK Sloga-RK Lokomotiva 34-30 (18-15).
U prvoj utakmici današnjeg programa u sklopu memorijalnog turnira “Halid Žunić” premijerligaš iz Doboja teško, ali zasluženo je savladao lidera 1.lige RS-e, ekipu Lokomotive.
Brčaci su bolje otvorili susret i tokom čitavog prvog dijela, prvog poluvremena održavali su prednost do 3 gola razlike.
Ipak u zadnjih desetak minuta Sloga uspijeva poravnati, a potom preći u vođstvo pa se na odmor otišlo rezultatom 18-15.
Početkom drugog poluvremena Sloga ide na +4, 21-17, ali se žilavi i uporni Brčaci ne predaju i ubrzo izjednačuju rezultat na 23-23.
Do kraja utakmice Sloga ponovo pravi prednost od 3 gola razlike, ali igrači Lokomotive se ne predaju čak ni u trenucima kada su imali i po 2 igrača manje u polju.
Kada je u 52-oj minuti Šarenac dobio 3.isključenje bilo je jasno da mladi tim iz grada na Savi neće imati snage za novi preokret.
Rutinski, koristeći brojčanu prednost Dobojlije rješavaju susret u svoju korist za konačnih 34-30.

RK Gračanica-RK Iskra 32-24 (18-14).
Utakmica je počela odavanjem počasti bivšem rukometašu i gračaničkom privredniku rahmetli Ahmetu Šeli.
Otvaranje susreta donosi izjednačenu utakmicu u kojoj se igra gol za gol, a u 8.minuti, gosti prvi puta vode 4-5.
Ubrzo u 11.minuti na semaforu je 5-7 za Bugojance.
Nakon toga, naši igrači zaigrali su angažovanije, prave seriju 6-0 za rezultat 11-7 u 17-toj minuti. Međutim, borbeni gosti iz Bugojna se ne predaju pa u 21.minuti imamo novo poravnanje 12-12.
Do kraja poluvremena boljom igrom u odbrani i brzim kontrama naši igrači uspjeli su napraviti osjetniju prednost za rezultat poluvremena 18-14.
Nakon, uvodnih minuta u drugom poluvremenu i održavanja rezultata, domaćini zahvaljujući dužoj klupi povećavaju prednost.
U 40. minuti odlaze na 23-17, da bi konačan rezultat bio 32-24.
Trener igrač Damir Doborac jedini nije ulazio u igru, a svi ostali igrači uzeli su učešće.
Ekipa iz Bugojna predstavila se u odličnom izdanju sa nekoliko odličnih pojedinaca.

Utakmica za 3.mjesto
RK Lokomotiva-RK Iskra 36-33 (19-16).
Oba kluba ponudili su dobru, borbenu, pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj su Brčaci tokom čitavog prvog poluvremena imali prednost, te ga okončali vođstvom 19-16.
U drugom poluvremenu gledali smo jednako dinamičnu utakmicu u kojoj su Brčaci imali konstantnu prednost, ali i uporne Bugojance koji se nijednog momenta nisu predavali.
U 36.minuti Lokosi vode 23-17, ali se Iskra vraća pa u 41.minuti propušta na 23-26 mogućnost za priključak.
Slijedi bolja igra Brčaka i vođstvo od 7 golova razlike. Do kraja Iskra uspijeva doći na 33-35 u 58.minutu, ali više od toga nije mogla.
Na kraju zaslužena pobjeda Lokomotive za 3.mjesto protiv vrlodobrih Bugojanaca.

Finale XV memorijalnog turnira “Halid Žunić”
RK Gračanica-RK Sloga 29-31 (14-18).

Na samom početku utakmice, od najdražeg dresa oprostila su se dva dugogodišnja člana našeg kluba.
Skromnom svečanošću i uz buran aplauz, nakon posljednjih minuta odigranih u dresu RK “Gračanica”, gračanička publika oprostila se od Murisa Alibegovića-Kete i Adnana Saračevića-Čičke.
Hvala im za sve što su dali našem klubu!

Rekonstruisana Sloga sa odličnim pojačanjima bolje je otvorila susret i već u 10.minutu imala značajnu prednost 4-9.
Trener Gopo uzima time-out, nakon čega naši igrači igraju bolje i rezultat tog boljitka je rezultat 7-10 u 18.minutu.
Međutim u tim trenucima na golu Sloge je fenomenalni Efendić koji brani 4 sedmerca, pa Dobojlije vrlo brzo, tačnije u 20.minuti odlaze na 7-13.
Do kraja poluvremena naši igrači uspijevaju smanjiti prednost na 14-18.
Drugo poluvrijeme počinje u svjetlu prvog i petom odbranom penala sjajnog Efendića.
Međutim, naši igrači u ovom periodu igraju odlično i pored promašene dvije kontre dolaze u 35.minuti na 24-25, a u 49.minuti imaju i prvo vođstvo 27-26.
Nakon toga slijedi pad u našoj igri, što gosti znalački koriste i u 54.minuti imaju 27-29.
Do kraja utakmice Efendić skida i šesti penal, a objektivna gračanička publika nagrađuje ga dugotrajnim aplauzom.
Konačan rezultat 29-31 za Slogu koja je zasluženo osvojila ovogodišnji XV memorijalni turnir “Halid Žunić”.

Najbolji igrač: Amir Sumbić, RK Gračanica
Najbolji strijelac: Bojan Tulendić, RK Sloga
Najbolji golman: Damir Efendić, RK Sloga

Zahvaljujemo se svim učesnicima turnira.