Derbi sezone Prve lige federacije-grupa sjever, XI kolo
Zavidovići, subota 03.03.2018.g. od 20,00 sati
RK Krivaja-RK Gračanica
Pred nama je utakmica sezone u Zavidovićima gdje se kao lideri na ligaškoj tabeli sa 100% učinkom, sastajemo sa drugoplasiranom Krivajom koja ima samo jedan poraz i to onaj u I kolu iz Gračanice.
Ukoliko ne izgubimo ovu utakmicu napravićemo veliki korak ka Premijer ligi i samo čudo bi se trebalo dogoditi da u idućoj sezoni ne zaigramo u višem rangu.
U slučaju poraza od 8 golova razlike ili od 7 golova, ali rezultatom manjim od 29-22, preostalo bi nam da čekamo kiks Krivaje u nastavku prvenstva.
Ukoliko naš poraz bude manji od 7 golova razlike, odnosno 7 golova razlike, ali rezultatom većim od 29-22, Zavidovićanima bi preostalo da čekaju našu grešku u nastavku.
Ovoj utakmici prilazimo kao i svakoj drugoj, bez kalkulacija, bez pretjeranih računica i naravno idemo na pobjedu.
Apsolutno respektujemo renomiranog protivnika, ali isto tako vjerujemo u naš kvalitet, iskustvo i sve ono što smo radili počev od 31.07.2017.g. kada smo počeli pripreme za ovu sezonu.