U derbi kolu Prve federalne lige, grupa sjever, naši momci opravdali su ulogu favorita i zasluženo su slavili na vrućem terenu u Zavidovićima.
Napravili smo ogroman korak ka povratku u Premijer ligu, ali prije konačnog slavlja treba odigrati još devet mečeva.
Izvanrednom igrom u odbrani bolje smo otvorili utakmicu i poveli 0-3.
Domaćini se brzo konsoliduju i uspjevaju prvi i posljednji put poravnati na 5-5.
Sve poslije toga bilo je u znaku našeg plavo-žutog sastava, koji pravi seriju za 5-8, a na poluvrijeme se odlazi sa prednošću 8-11.
U prvom poluvremenu kod Krivaje dva isključenja imao je Ferid Avdić, a kod nas Darko Ilić i Dušan Živanov.
Nažalost pred kraj poluvremena u jednom bezazlenom duelu povredu oka zadobio je domaći igrač Edin Klis i za njega je susret bio završen.
U drugom poluvremenu, naši momci su zaigrali još jače i odlučnije tako da je rezultat iz minuta u minut stalno rastao.
Kada je na semaforu bilo 16-25, trener Gopo je u igru na gol uveo veterana Mulahalilovića, a priliku su dobili i Šuvalić, te Šahdanović.
Do kraja utakmice domaćini su uspjeli ublažiti poraz za konačnih 22-27.
Zahvaljujemo se domaćinima na fer i korektnom gostoprimstvu i želimo mladoj ekipi Krivaje sve najbolje u predstojećem periodu.
Mi se od ponedeljka okrećemo narednoj utakmici koja je na programu u subotu, a protivnik je Sloboda iz Tuzle.
Posebno se zahvaljujemo našim vjernim navijačima i istinskim prijateljima kluba koji prepoznaju uloženi trud i energiju u svakodnevnom radu kluba.