Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu do rezultata 4-4. Gosti su igrali sporo i na dug napad, a domaćini blago i rezervisano.
Nakon toga, naši igrači pojačavaju igru u odbrani i skoro svaki napad nemoćnih i bezidejnih Tuzlaka biva karakterisan kao pasivan.
Već u 18.minutu na semaforu je bilo 9-4.
Do kraja poluvremena na terenu je postojala jedna momčad, a prednost je konstantno rasla do rezultata poluvremena 17-7.
U drugom poluvremenu u igru je ušao Halil Šahdanović i izveo klasični “one man show”. Odbranom 5-1, polukontrama i kontrama naprosto je odigrao simultanku protiv zbunjenih gostiju pa u 46.minutu bilježimo rezultat 31-12.
Do kraja susreta, priliku su dobili svi igrači iz rostera, izuzev Doborca, a konačan rezultat je glasio za visokih i zasluženih 43-21.