U okviru 14.kola Prve lige F BiH, naša ekipa gostovala je u Lukavcu.
Otvaranje utakmice u potpunosti je pripalo našim igračima i već u 18.minuti na semaforu je bilo 4-13.
Nakon toga, slijedi neobjašnjiv pad u našoj igri, napadi su postali brzopleti, a odbrana je izgubila na jačini. Domaći igrači vješto koriste naše opuštanje, rade seriju 4-0 i u 21.minutu rezultat je 8-13.
Naša klupa reaguje uzimajući time-out, ali domaći nastavljaju sa serijom pa u 24.minutu imamo rezultat 10-13.
Nakon toga, naši igrači ubacuju u brzinu više i serijom 5-0, dižu rezultat na 10-18.
Do kraja poluvremena, domaćini uspjevaju još dva puta savladati mladog Jovanovića na golu Gračanice za rezultat poluvremena 12-18.
Nezadovoljan učinkom u prvom poluvremenu, naš stručni štab vraća na teren najjaču postavu, bez Doborca koji danas nije igrao i povrjeđenog Đulića.
Uslijedila je serija 9-0 za rezultat 12-27, u 41.minutu kada domaćini sa penala postižu prvi gol u drugom dijelu.
Nakon nove serije od 5-0, u 46.minutu kod rezultata 13-32 trener domaćih uzima time-out.
Gosti mjenjaju dio postave, pa u 51.minutu domaćini postižu drugi gol u drugom poluvremenu mladom Jovanoviću za 14-35.
Naši igrači nastavljaju sa ozbiljnim pristupom i u 57.minuti je 16-40, kada domaćini postižu novi gol sa penala.
Do kraja susreta ista slika na terenu za konačan rezultat ove neravnopravne utakmice od 19-43.