Večeras je u Gračanici odigran prvi susret XV kola Prve lige F BiH. U dosta blijedoj utakmici sa slabim odbranama slavili su kvalitetniji i bolji domaćini.
Prvih desetak minuta igralo se gol za gol, a gosti su uglavnom imali minimalnu prednost.
U 11.minutu domaćini prvi puta imaju dva gola prednosti, bilo je 7-5. Slijedi nešto bolja igra naših momaka pa je u 22.minutu prednost iznosila 14-9.
Do kraja poluvremena Zeničani su igrali angažovano, ne dozvoljavajući domaćinu da se osjetnije odlijepe, pa je poluvrijeme završeno vođstvom domaćina od 18-13.
U drugom poluvremenu u igru je ušao Damir Doborac, pa je naša igra u napadu dobila na lepršavosti, ideji, realizaciji.
Već u 36.minutu bilo je 22-14, a u 45.minutu bilježimo do tada najveću prednost 30-17. Slijedi bolja igra gostiju i smanjenje prednosti na 31-21. Mini serija gostiju kao da je bila okidač za igrače iz Gračanice koji do kraja utakmice igraju maksimalno angažovano i efikasno za konačnih 38-22.
U narednom kolu RK”Gračanica” gostuje u Tešnju.