U okviru XVI kola Prve lige F BiH, grupa sjever, naši momci gostovali su u Tešnju.
Iako oslabljeni neigranjem Damira Doborca (službeno odsustan, Veszprem), Omera Mehmedovića (okupljanje juniorske reprezentacije BiH) i povrjeđenog Amira Sumbića, naši momci su opravdali ulogu favorita i zasluženo slavili.
Krenulo je odličnim otvaranjem utakmice za našu ekipu i početnim vođstvom 0-5.
U tom periodu domaćini su zapucali penal, iskoristili rani time-out, a prvi puta zabili tek u 7.minuti za 1-5.
Čitavo poluvrijeme perfektno je funkcionisala naša odbrana, forsirane su kontre i polukontre, bekovi su bili pucački raspoloženi, prolazile su sve uigrane akcije, jednostavno nije bilo slabog mjesta, pa je prednost konstantno rasla.
U 10.minuti bilo je 3-9, a u 25.minuti Tešnjaci nakon naše serije 0-10, smanjuju na 4-19.
Do kraja poluvremena slična slika za rezultat poluvremena 5-24.
U drugom poluvremenu trener Gopo na klupi je ostavio golmana Ahmetaševića, a na gol je stao 16-to godišnji Nino Jovanović. Treba reći da su svi naši spremni igrači u današnjoj utakmici imali određenu minutažu i maksimalno su je iskoristili.
Takođe i trener domaće ekipe u drugom poluvremenu dao je povjerenje mlađim igračima.
Drugo poluvrijeme je punih 18 minuta bila kopija prvog, kada je Šuvalić pogodio za najveće vođstvo 9-39.
Nakon toga, slijedi nepotrebno opuštanje naše ekipe, domaćini vežu seriju 4-0 i trener Gopo uzima time-out.
Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko lijepih akcija i golova sa obije strane za konačan rezultat 17-46.