Prvo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini i imaju početnu prednost 4-2. Ubrzo naša ekipa se konsoliduje i predvođena Tufekčićem preokreće rezultat. Prednost se kretala do 6 golova razlike, a poluvrijeme je završeno rezultatom 12-17.
U prvom poluvremenu većim dijelom je branio mladi Jovanović, a Doborac, Šahdanović, Hamidović i Sumbić (izveo penal) nisu ulazili u igru.
U drugom dijelu u igru su ušli Šahdanović i Sumbić, a priliku u ovoj utakmici pored ostalih igrača dobili su mladi Šuvalić i Musić.
Do 47.minute prednost je postepeno rasla do 19-28 kada domaćini uzimaju time-out.
Savjeti trenera Bajraktarevića urodili su plodom pa su domaćini u 52. minutu smanjili na 23-29, kada se nakon jedne intervencije teže povrjedio naš mladi golman Jovanović koji je do tada branio skoro cijelo drugo poluvrijeme.
Nakon toga, igrači obije ekipe odrađivali su posljednje minute za konačnih 27-33.
Još jednom na gostovanju našu ekipu je bodrila vjerna grupa navijača!
Iako nam nije običaj komentarisati suđenje, moramo pomenuti sudijski par Mulabdić-Murtezanović koji je zalutao na rukometni teren.