Fakultativno:
U-04 13-11 (6-5);
U-06 10-7;
U-08 4-5.

U prvom susretu najstarijih generacija u prvom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu utakmicu.
Domaći igrači držali su vođstvo do tri gola razlike, a prvih 25 minuta završeno je minimalnim vođstvom 14-13.
Početak drugog poluvremena pripada našim momcima pa je u 35.minutu naše vođstvo iznosilo 21-16.
Međutim vrlo brzo, nakon neozbiljnosti u igri i nekoliko grešaka gosti dolaze na 22-21.
Nakon toga, ponovo pravimo osjetniju razliku i šest minuta prije kraja imamo prednost od 28-24.
U tom trenutku svi su mislili da je meč gotov, ali ne i mladi igrači iz Gradačca.
Za samo par minuta na semaforu je bilo 28-28.
Slijede dva vezana gola za našu ekipu i nagovještaj pobjede, ali uporni gosti uzvraćaju i poravnavaju na 30-30.
Nakon izjednačujućeg gola, pet sekundi do kraja, postižemo gol sa pola centra koristeći prazan gol. Razočarani golman “Speed-a”, nogom šutira loptu, te dobija isključenje, a takođe isključenje dobija i naš igrač zbog prijevremenog ulaska u teren i radovanja zbog pobjedničkog gola. U zadnjih pet sekundi, gosti su imali napad koji je završen faulom i udarcem sa devet metara koji je završio na prečki.
Sretno i spretno, ali zasluženo slavili su naši momci koji su vodili čitavo vrijeme utakmice.
U drugom susretu desilo se veliko iznenađenje. Naime, selekcija U-2002 ŠR ”Speed”, godinama važi za jednu od najboljih u BiH. U prvom poluvremenu, to su i dokazali jer su konstantno bili u vođstvu i sa pet golova razlike. Ipak domaći igrači su uspjeli sa dva vezana gola spustiti razliku na 11-14.
U drugom poluvremenu gosti su dugo držali razliku, ali naši borbeni i uporni dječaci nisu se predavali. Topila se prednost gostiju, pa šest minuta prije kraja imamo 23-23, a prvo vođstvo domaćih bilježimo na 25-24.
Ipak “Speed” uspjeva da se vrati i da pored nerealiziranog sedmerca na 26-26, osvoji loptu i povede 26-27.
Uslijedila je prava drama.
Domaćini izjednačuju i gosti imaju zadnji napad. Nespretna pas lopta završava u autu, domaćini koriste iznenadnu priliku i iz kontre, dvije sekunde prije kraja dolaze do iznenađujuće, ali svojom borbenošću zaslužene pobjede.
Naša rezultatski najuspješnija selekcija U-2004, oslabljena za Bešića, Čalića i Šabića teže od očekivanog savladala je goste iz Gradačca.
Fakultativni susreti U-2006 i U-2008 omogućili su nastup svim dječacima iz oba kluba.
Bio je ovo još jedan praznik rukometa u Gračanici.