U drugoj pripremnoj utakmici, naši momci su ostvarili prvu pobjedu. Večeras u Bugojnu savladali su Iskru, bilo je 30-32.
Slaven Šijaković večeras nije ulazio u igru.
U otvaranju utakmice igrao se gol za gol uz stalnu prednost domaćina. Od 7. do 14.minute naši igrači prave seriju 0-3 za rezultat 5-7. Međutim u naredne tri minute, domaćini uzvraćaju istom mjerom za 8-7.
U nastavku se igra gol za gol, a ekipe se smjenjuju u vođstvu, kada naši momci odlaze na 13-15, ipak do kraja poluvremena domaćini smanjuju na 15-16.
Drugo poluvrijeme otvaramo mnogo bolje i efikasnije tako da u 35.minutu imamo 16-20.
Najveću prednost bilježimo u 38.minuti 17-22, a tu razliku održavamo sve do 54.minute kada je bilo 24-29.
Blago opuštanje, a možda i gubitak snage i koncentracije domaćini koriste da smanje rezultat na konačnih 30-32.
Podsjetićemo da su naši igrači jutros imali žestok trening i da su se vozili do Bugojna, a onda odigrali utakmicu protiv jednog od najozbiljnijih kandidata za ulazak u Premijer ligu.
Mora se priznati, zaista iscrpljujuće, tim prije što je ekipa rovita i uskraćena usluga Šijakovića, Hrnjića i Šuvalića.