U dobroj rukometnoj predstavi odigranoj večeras u Vinkovcima naši rukometaši odigrali su nerješeno protiv domaćina RK Spačva.
Počelo je naizmjeničnim smjenjivanjem u vođstvu da bi domaćini u 10.minuti imali prednost 5-3.
U 20.minutu novo poravnanje 7-7, a u 25.minuti bilježimo naše vođstvo 7-9.
Do kraja poluvremena dobra igra naših momaka za zasluženu prednost 9-12.
Početkom drugog poluvremena pravimo razliku od 5 golova, u 39.minutu bilo je 11-16.
Međutim, nekoliko tehničkih grešaka domaćini vješto koriste i u 47.minuti dolaze na 16-17.
Trener Doborac uzima time-out i ponovo se odvajamo na +3.
Ipak u 52.minuti Spačva poravnava na 21-21, a u 55.minuti prelazi u vođstvo za 23-22.
Do kraja utakmice igra se gol za gol, a utakmica se završava sa najrealnijih 25-25.
Domaćini su imali 3/5 penale, a mi 3/3.
Premda je utakmica bila prava muška, igrači Spačve nisu imali isključenja, dok smo mi imali 4 minuta igrača manje.
Večeras su golmani Ahmetašević i Bosić bili solidni, uz velike oscilacije od slabih do fenomenalnih intervencija. Hamidović je bio najefikasniji sa 8(3) pogodaka, a odlično je u fazi napada odigrao Živanov (7), te poslovično sjajan u oba pravca Tufekčić (5). Šijaković (1) nakon povrede polako ulazi u ritam, dobar je bio Đulić (2), a svoj doprinos dao je i borbeni Zvekić (2). Slabu predstavu pružila su krila koja su večeras bila slabiji dio tima.
U odnosu na dosadašnje susrete, ovo je sigurno bila naša najbolja partija, a evidentno je da imamo još rezerve.
U subotu dočekujemo sportske prijatelje iz Zavidovića, RK Krivaju i biće to dobra prilika da se ekipa dodatno uigrava i ispravi uočene greške.
I večeras nije izostala podrška najvjernijih!