Stari sportski rivali u prijateljskoj utakmici ponudili su vrlo neobično prvo poluvrijeme.
Gosti su prvi došli u vođstvo i održavali ga sa gol-dva razlike u otvaranju utakmice.
Nakon toga, naši igrači prave nekoliko tehničkih grešaka, golman Hadžihasić “zaključava” svoj gol, pa u 19.minutu imamo pomalo iznenađujući rezultat 5-10.
Nakon, što smo postigli jedan gol, trener Doborac uzima time-out i slijedi furiozna serija od ukupno 8-0, za rezultat u 27.minutu 13-10.
U međuvremenu i trener gostiju je na 10-10 iskoristio time-out, ali bez nekog rezultatskog efekta.
U posljednje četiri minuta rezultat se nije mjenjao.
Drugo poluvrijeme počinje novim promašajima, nakon čega naši momci zabijaju dva gola i nerealiziraju jedan penal.
Sa druge strane, Zavidovićani nakon promašenog penala, postižu gol u 40.minutu sa novog penala i prekidaju post od 21 minute.
Slijedi još jedan pogodak gostiju za 15-12, nakon čega klupa domaćina uzima time-out.
Zavidovićani dolaze na -2, a naši igrači promašuju i 3.penal.
U narednih nekoliko minuta igra se gol za gol, a zbog pretjerane nervoze i prigovora u 47.minuti na 17-15 ostajemo bez dva igrača. Međutim u tom periodu postižemo dva vezana gola i imamo +4, ali se gosti brzo vraćaju na 19-17.
Slijedi naša serija od 5-0 za sigurnih 24-17, nakon čega trener Memić uzima time-out u 55.minutu.
Do kraja utakmice slijedi neefikasna igra sa obije strane, a konačan rezultat je bio 24-18.