Rukometni “el clasico” TK-a, počeo je u izjednačenoj borbi, a ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Prvu priliku da odemo na +2 ne koristimo sa penala, ali u 10.minutu ipak dolazimo do 3-5, nakon čega trener Čolina uzima time-out.
Vrlo brzo domaćini vraćaju rezultata pa na 7-7 u 17.minutu i Doborac koristi svoje vrijeme za dodatne savjete. U 23.minuti domaćini imaju prednost 9-7.
U tim trenucima, maestralan na golu Konjuha je Bojić, koji skida 7-8 čistih zicera našim igračima, a sjajno ga prati i golman Omerović koji brani i drugi penal našim igračima.
S druge strane domaći su dva puta neumoljivi sa penala.
Ipak, do kraja poluvremena naši igrači uspjevaju podići nivo igre i poravnati na 10-10.
Drugi dio susreta bolje otvaraju domaćini i prave seriju 3-0, ali se i mi brzo vraćamo i već u 40.minutu je 15-17.
Tada na scenu stupa večeras katastrofalni sudijski par Muhtarević-Lipa i odlučuju pobjednika.
Svojim čudnim odlukama unose nervozu među naše igrače što domaćini koriste. Pet penala u drugom dijelu i deset minuta manje uz totalno neujednačen kriterij suđenja dovodi u pitanje svrsishodnost igranja ovakvih utakmica. Krajnji rezultat 30-28.
Za našu ekipu prvi nastup upisao je Muhamed Toromanović odigravši prvi dio i zadnje minute susreta nakon direktnog crvenog kartona Zvekiću.
Kod Konjuha nije nastupio sjajni Husić, a ni iskusni Brkić zbog povrede nije bio u rosteru.