Večeras su se u Brčkom sedam dana nakon utakmice u Gračanici, u još jednoj prijateljskoj utakmici ponovo susreli novi premijerligaši.
Utakmicu bolje otvaraju domaćini i ostvaruju početno vođstvo 3-1, te i u narednim minutama uglavnom imaju prednost.
Prvo vođstvo naše ekipe za 7-8 bilo je u 13.minuti.
Kako je utakmica odmicala tako smo igrali sve bolje i efikasnije.
U 23.minutu kod rezultata 10-13, trener Milosavljević poziva time-out. Domaćini nikako nisu pronalazili put kroz našu izuzetnu odbranu, a šteta je da golmani nisu bili na visini zadatka u prvih 30 minuta.
Skoro svaki napad Lokosa bio je na ivici pasivnog, dok smo mi mnogo lakše dolazili u poziciju da poentiramo. Na golu Lokomotive najbolji pojedinac u prvom dijelu bio je rezervni golman Mihajlović.
Najveću prednost u prvom poluvremenu imali smo u 29.minutu 12-17.
U prvom dijelu imali smo 4 minuta igrača manje i jedan nerealiziran penal. Lokomotiva je iskoristila sva tri penala i imala je jedno isključenje.
Drugi dio počinje našom serijom od 3-0, da bi Brčaci uzvratili istom mjerom, uz još dva naša nerealizirana penala.
Nakon toga, ponovo podižemo vođstvo koje se kretalo do +6.
U 52.minutu Lokosi na 21-27 zovu time-out, te nakon toga zabijaju drugi gol zaredom sa penala. Uzvraćamo istom mjerom i u 53.minutu ponovo imamo 22-29, odnosno +7.
Do kraja već odlučene utakmice ekipe su korektno odradile posao za konačnih 27-32.
Lokomotiva je imala penale 6/6, Gračanica 3/6, Brčaci su na hlađenju proveli 6 minuta, a naši igrači 4.