Otvaranje utakmice prolazi u igri gol za gol u kome naši igrači uspjevaju da svaki puta poravnavaju rezultat.
Nakon, 4-4 domaćini prave seriju 3-0 i na semaforu je 7-4.
Trener Doborac reaguje uvođenjem golmana Bosića, koji sa dvije odbrane vraća ritam našoj igri i slijedi serija od 0-4 za prvo vođstvo 7-8.
Trener Đana uzima time-out i Goraždani ponovo vraćaju prednost na 10-8.
Ipak, boljom igrom u finišu poluvremena uspjevamo otići na odmor sa minimalnom prednošću 11-12.
U drugom poluvremenu dobrom igrom u odbrani napravili smo osjetniju razliku bilo je 12-17.
Međutim uporni domaćini nisu se predavali pa su ozbiljno priprijetili kada su došli na 20-22.
U 48.minutu imali smo prednost od +4 i loptu u napadu, ali smo brzopletošću vraćali domaćina u igru.
Posljednjih pet minuta imali smo +3, ali smo ipak dozvolili da se Goražde vrati.
U posljednji minut ušli smo sa prednošću 26-27, domaći su bili u napadu, a na 59,20 imali su i igrača više.
Međutim, greškom u napadu, omogućavaju nam rekontru za 26-28, da bi sa zvukom sirene uspjeli smanjiti na konačnih 27-28.
Ni ovoga puta nije izostala podrška najvjernijih!