Komšijski derbi zasluženo je pripao domaćinu.
Već u samom otvaranju utakmice Dobojlije su stvorile osjetnu prednost, a u 10.minuti bilo je 6-1.
Na trenutak se učinilo da ćemo uhvatiti priključak pri rezultatu 8-4, ali domaćini ubrzo rade novu seriju i odlaze na maksimalnih +7, bilo je 12-5.
Do kraja poluvremena angažovanija igra našeg tima i na odmor se otišlo sa podnošljivih 13-9.
U prvom dijelu Sloga je imala jedno, a mi dva isključenja.
Domaćini su svoj penal realizovali, a mi tek jedan od tri dosuđena.
U drugom poluvremenu Sloga je održavala prednost od 4-5 golova, pa u 40.minuti bilježimo rezultat 17-13, a u 50.minutu 21-15.
Ulaskom na teren i sjajnim odbranama golmana Bosića, budi se nada da se možemo vratiti u igru kada je u 52.minuti bilo 22-19, a kada smo u 56.minuti došli na 22-21 na pomolu je bio veliki preokret.
Ipak, domaći igrači su u triler završnici uspjeli sačuvati prednost i slaviti, a ključni momenat bio je kada su iz pasivnog napada izborili penal i otišli na nedostižnih 24-22, 50 sekundi do kraja.
Ovom utakmicom završen je ciklus od četiri izuzetno teška meča. Podsjetićemo da smo gostovali Goraždu, u Mostaru i Doboju, a kod kuće igrali sa favoritom lige Vogošćom.
Bodovni saldo je polovičan, a mi možemo biti zadovoljni.
Slijedi reprezentativna pauza, a onda 03.11. meč 5.kola protiv Lokomotive iz Brčkog.