TRADICIJA JE SRUŠENA!!!
Utakmica je bila tvrda, muška i prava prvenstvena. Prvih 20-tak minuta igralo se gol za gol, a svaki puta smo mi imali vođstvo, do momenta kada smo napravili prednost 8-10.
Domaćini ubrzo poravnavaju, ali ipak uspjevamo kapitalizirat posjed i na kraju poluvremena imamo prednost 11-13.
Oba golmana bili su odlični, a na terenu se vodila velika borba uz dosta promašenih zicera sa obije strane.
Drugo poluvrijeme imamo loptu i igrača više pa idemo na +3, a u 37.minuti imamo 13-17.
Ipak Borac se budi i nakon par tehničkih grešaka naših igrača pravi seriju 4-0 za poravnanje.
U 47.minuti Banjalučani prvi pute prelaze u vođstvo 20-19 i činilo se da će domaćini uspjeti preokrenuti rezultat.
Tako nisu mislili igrači Damira Doborca koji ponovo vraćaju prednost 20-21.
Borac poravnava, ali slijedi naša serija 0-2 i tada se već pobjednik nazirao.
Banjalučani smanjuju na gol zaostatka, ali naši momci uzvraćaju za 22-24.
Na kraju osvajamo loptu i zadržavamo do kraja utakmice.
Ovom prilikom zahvaljujemo se našim vjernim navijačima koji su bili velika podrška večeras u Banjaluci.
U DOBRU SE NE PONESI, A U ZLU SE NE PONIZI…ovo je samo jedna utakmica u nizu koju smo dobro odigrali i pobjedili.
Slijedi utakmica protiv Maglaja u subotu i već počinju pripreme za taj meč.