Do trećeg uzastopnog trijumfa naši igrači došli su više nego zasluženo pobjedom nad ekipom Maglaja.
Na početku nije sve izgledalo dobro jer su gosti igrali jaku odbranu i lako postizali golove na našu slabo postavljenu odbranu pa je trener Doborac kod rezultata 1-4 već u 7.minuti uzeo time-out.
Vrlo brzo naši igrači poravnavaju rezultat na 4-4, ali nezgodne Maglajlije ponovo idu na 5-7.
Tada slijedi nova serija 3-0 i naše prvo vođstvo 8-7 , a igrao se 17.minut.
Gosti se u tim trenucima još uvijek dobro drže do rezultata 9-9, a od tada na terenu postoji samo jedna ekipa.
Već u 24.minuti je 14-10, a poluvrijeme se završava rezultatom 18-14.
U prvom dijelu imali smo 4 minute igrača manje, gosti 2.
Drugo poluvrijeme otvaramo golom, a potom u samom otvaranju drugog dijela Mehinagić dobija isključenje (faul+prigovor) 2+2, potom su isključeni Bajrić i Šarenac, a s druge strane vrlo brzo na hlađenje idu naši Tufekčić i Šahdanović.
U 34.minuti imamo sigurnih 21-14 i već tada se nazirao pobjednik.
U drugom dijelu nastavka trener gostiju Bajrić uvodi u igru potpuno podmlađenu ekipu, a njegov primjer ubrzo slijedi i trener Doborac koji daje povjerenje našim igračima sa klupe.
Na kraju zaslužena pobjeda u prelijepom, pravom sportskom ambijentu i krasnoj atmosferi koju su priredili domaći ljubitelji rukometa, ali i mnogobrojni gledaoci iz Maglaja.