Nakon početnog ispitivanja snaga u 10.minutu imamo prednost 3-5 i napad za +3 koji ne koristimo. Ubrzo slijedi kazna, pa domaćini serijom 4-0 u 15.minuti imaju prednost 7-5.
Na naše naredno vođstvo čekali smo do 26.minute kada smo imali 10-11.
Poluvrijeme koje smo odigrali nervozno ipak smo riješili u svoju korist 12-13.
U drugom poluvremenu kao da je na teren izašla druga ekipa. Kako su domaćini padali, tako se naša igra dizala. Dobra odbrana, brza kontra i polukontra proizveli su stalno povećavanje vođstva.
Tako u 38.minutu imamo 14-18,
u 51.minutu je 19-26 i već tada se pobjednik znao. Najveća prednost bila je u 60.minuti 23-32, nakon čega su domaćini još jednom poentirali za konačnih 24-32.
Ni ovaj put nije izostala podrška naših vjernih navijača!
Bila je ovo šesta uzastopna pobjeda u prvenstvu, a naredne subote je veliki derbi protiv Bosne iz Visokog.
Naravno prije toga već u srijedu imamo revanš osmine KUP-a BiH gdje ćemo protiv tuzlanske Slobode imati zadatak da anuliramo minus od dva gola.