Nakon poraza 20-22 u prvoj utakmici osmine finala KUP-a BiH odigranog u Tuzli, pred našim momcima je zadatak da savladaju Slobodu sa većom razlikom i da se na taj način plasiraju u četvrtfinale KUP-a.
U slučaju naše pobjede od 2 gola razlike, a zbir ukupnog rezultata bude manji od 42, bilo bi nam dovoljno za prolazak.
U slučaju istog ishoda u kome bi ukupan zbir rezultata bio veći od 42 dalje bi se plasirala Sloboda.
U slučaju da pobjedimo identičnim rezultatom kao što smo poraženi u Tuzli, igrali bi se produžeci 2×5 minuta.
Ukoliko nakon produžetaka ne dobijemo pobjednika, igraju se novi produžeci takođe 2×5 minuta.
U slučaju da se opet ne dobije pobjednik, slijede sedmerci i to po 5 izvođača.
Ukoliko se ponovo ne dobije pobjednik slijedi drugi krug penala i to po 5 izvođača (mogu se ponavljati igrači iz prvog kruga), a nakon toga ako se ne dobije pobjednik, penali se naizmjenično šutiraju dok jedna ekipa ne ostvari prednost koja bi značila pobjedu.
Pozivamo sve ljubitelje rukometa da budu naš 8.igrač i pomognu nam u nastojanju da izborimo četvrtfinale KUP-a!