Mnogo teže od očekivanog naša ekipa, nošena punim gledalištem uspjela je da nadoknadi -2 iz prvog susreta i da se plasira u četvrtfinale KUP-a.
Da su kojim slučajem u dalje takmičenje prošli i Tuzlaci, ne bi bilo nezasluženo.
Na prvi gol se čekalo pet minuta kada smo poveli, ali ubrzo su gosti izjednačili sa penala.
Naša igra bila je nervozna, Slobodina spora i strpljiva na ivici pasivnog napada.
Skoro po pravilu nakon podignute ruke postizali su pogotke, a naši golmani nisu imali svoju noć. Premda smo u ranoj fazi napravili +2, a već u 12.minutu bilo je 4-2, vidjelo se da u našoj igri nešto ne štima.
Nakon 8-6, Tuzlaci rade seriju 0-3 i prelaze u vođstvo, a igrao se 21.minut.
U naše redove se uvukla nervoza, pokušali smo igru bez golmana, ali nam u tim trenucima ništa nije išlo od ruke, pa je Sloboda na poluvrijeme otišla sa zasluženim vođstvom 12-15.
Pred našim momcima bio je težak zadatak da drugo poluvrijeme dobiju sa 6 golova razlike.
Drugo poluvrijeme počinje mnogo boljom odbranom, gosti su bili limitirani u fazi napada pa su za 9 minuta dali samo 1 gol, a tada je rezultata bio 17-16.
Na +2 otišli smo u 45.minuti, ali Tuzlaci se nisu predavali i non-stop su hvatali priključak.
Prvi puta na potrebnih +3 odlazimo u 54.minuti kada je bilo 25-22.
U momentima kada su trebali da stižu rezultat gosti nisu mjenjali ritam i način igre.
U zadnjih pet minuta naša ekipa je pokazala više želje i svježine i svaki minut se prednost povećavala do maksimalnih +5.
Na kraju je završilo rezultatom 28-24 i našim zasluženim prolaskom u četvrtfinale KUP-a.
Čestitamo Slobodi na odličnoj utakmici i želimo im puno sreće.