U fantastičnoj atmosferi koju su napravili navijači oba kluba, Gračanica je zasluženo slavila.
Početak utakmice pružio je rovovsku borbu i stalnu smjenu u vođstvu, a nakon 6-5 u 17.minuti, Visočaci prave seriju 0-4 i u 23.minuti imaju osjetnih 6-9.
Imala je Gračanica par prilika da se rezultatski vrati, ali joj to nije polazilo za rukom pa je poluvrijeme pripalo gostima, a bilo je 9-11.
U drugom poluvremenu furiozna igra našeg tima, na golu se probudio Ahmetašević, odbrana je izgledala besprijekorno i već u 37.minuti bilo je 15-13.
Našim greškama vratili smo Visočake u život, ali uslijedila je nova serija od 3-0 za 18-15, a igrao se 43.minut.
Do tada nerješiva enigma Harmandić, izgubio je svježinu, pa je skoro svaki napad gostiju bio pasivan. Već tada se pobjednik nazirao, a u drugom poluvremenu kraj standardnih strijelaca istakli su se Živanov, Đulić i Mehmedović.
Najveću prednost od +6 imali smo u 57.minuti, nakon čega su gosti sa dva vezana gola ublažili poraz za konačnih 25-21.
Bila je ovo sjajna rukometna predstava u kojoj je 800 gledalaca istinski uživalo.