U našoj najslabijoj utakmici polusezone jedino vrijedno pažnje su nova 3 boda i rastanak sa našim navijačima.
Derventa bez Zemunovića, Nikića, Živanića i Stankovićem na klupi došla je u Gračanicu bez velikih ambicija, ali spremna da se nadigrava.
Sa druge strane kod nas je na klupi ostao roviti Toromanović, a Tufekčić je nastupio sa dijagnosticiranom pred upalom pluća.
Počelo je dobro za našu ekipu i već u 17.minuti imali smo 10-4.
Nakon toga u naše redove uvukla se nepotrebna nervoza pa su gosti ni krivi ni dužni uhvatili priključak i na odmor otišli sa samo -3.
U drugom poluvremenu ništa se nije promjenilo kad je naša igra u pitanju ležerna odbrana i na sreću relativno efikasan napad održavao je prednost.
Ipak u 41.minutu Derventa dolazi na 19-18, a gračanička publika je u nevjerici posmatrala sivo izdanje naše ekipe.
Ipak nakon 20-19, naši momci se bude, počinju da igraju odbranu i brzim polukontrama rješavaju napade.
Kada je u 48.minutu bilo 25-21 bilo je jasno da bodovi ostaju u Gračanici.
Na kraju, zaslužena pobjeda našeg tima 32-27 u utakmici za zaborav.
Na kraju utakmice naši navijači iznijeli su transparent: “Noćas mi smo tu zbog Vas”, pa su uz note Van Gogha poručili našim momcima: “Zato nemoj da stanete, zato nemoj da stanete…”
Ovom pobjedom poravnali smo se sa liderom na tabeli visočkom Bosnom, a stati nećemo!