Večeras u Gračanici odigrali smo generalku pred 1.utakmicu četvrtfinala KUP-a BiH, odnosno nastavak proljetnog dijela prvenstva.
Naša ekipa bez povrjeđenog Šijakovića, a gosti bez Klisa, Dervenčića i Velića u prvom poluvremenu ponudili su jednosmjernu utakmicu u kojoj su naši momci apsolutno izdominirali.
Krivaja je večeras u prvom dijelu bila totalno indisponirana i nemoćna.
Možemo shvatiti da su gosti zbog stručnog štaba RK”Sloboda” koji se pojavio na tribinama, u napadu pokušali da ne otkrivaju polaze i uigrane akcije, ali je neshvatljiva beskrvnost i indolentnost u odbrani.
Ovakav pristup bez obzira na sve okolnosti nikako ne ide uz veliki klub kakav je nesumnjivo RK”Krivaja”.
Što se tiče samog susreta već u 7.minuti bilo je 6-0 i prvi time-out za goste.
Sve što su naši igrači probali u napadu, prolazilo je, a prvi puta Krivaja se “odbranila” kada je Hamidović bombom pogodio stativu.
Sredinom drugog poluvremena oba trenera počinju sa izmjenama igrača, ali se stanje na terenu nije mijenjalo.
Najveću prednost bilježimo kada je bilo 19-5. Do kraja poluvremena, zahvaljujući našim promašajima sa pozicije pivota Zavidovićani uspjevaju smanjiti na rezultat poluvremena 23-11.
U nastavku u 35.minuti ponovo odlazimo na +14, a onda slijedi period brzoplete igre u kojem obje ekipe rade mnogo tehničkih grešaka.
U 43.minuti sa željom da smiri i uozbilji igru pri rezultatu 28-17 time-out uzima trener Doborac.
Posljednjih deset minuta treneri u igru uvode i najmlađe koji su pokazali svoje rukometno umijeće.
Sa tri vezana gola na kraju Krivaja je smanjila za konačnih 37-26.