Zahvaljujući pobjedi 25-30 u 1.utakmici u Vogošći, RK”Vogošća PH” ostvarila je plasman u polufinale KUP-a BiH.
U izvanrednoj atmosferi pred prepunim gledalištem, naša ekipa je izvanredno počela susret pa je već u 8.minuti bilo 5-1 uz napomenu da gosti u samom otvaranju meča nisu realizirali dva penala, što je trenera Kamenicu nagnalo na time-out već u 7.minutu.
Nakon toga, igrači Vogošće igraju angažovanije, održavaju zaostatak da bi serijom 0-3, poravnali na 9-9, a igrala se 27.minuta.
Ipak, nošeni frenetičnim navijanjem, naši momci uspjevaju na odmor otići sa prednošću 12-10 bez da smo iskoristili zadnji napad u 1.poluvremenu za povećanje vođstva.
Otvaranje utakmice u 2.dijelu bilo je kao iz snova pa smo serijom 3-0, došli na željenih +5 za 15-10 u 32.minutu, kada klupa gostiju uzima time-out.
Bio je to izvanredan period, a u 34.minuti otišli smo na 17-11.
U tim trenucima golman Ahmetašević je odbranio jedan čist zicer i tom prilikom je povrjedio prst, ali to ga nije sprječilo da sa mobiliziran tri prsta nastavi susret.
Naši momci su održavali prednost od +6, sve do 47.minute kada je bilo 23-17 uz naš posjed lopte za napad.
Međutim, nakon što su se odbranili, igrači Vogošće rade ispostaviće se ključnu seriju 0-3 i dolaze na 23-20, a igrala se 54.minuta.
Nakon dva vezana gola u 57.minuti ponovo imamo potrebnih 26-21 za prolaz dalje.
U 59.minuti Vogošća smanjuje na 26-22 i naši momci imaju zadnji napad za potrebnu razliku.
Nakon par dodavanja na vremenu 59,19 trener Doborac zove time-out i daje posljednja uputstva za odlučujući napad.
Naši igrači igraju sa 7 igrača uz prazan gol, ali u kombinovanju ne uspijevaju stvoriti višak, pa Hamidovićev šut završava u bloku.
Lopta se odbija u aut, ali 5 sekundi do kraja bilo je premalo da se izbori više od slobodnog bacanja sa 9 metara.
Posljednji pokušaj završava u zidu gostujućih igrača, što je bio znak za njihovo veliko slavlje.
Na kraju ćemo bez želje da tražimo alibi istaći da smo večeras bili lišeni usluga povrjeđenog Tufekčića.
Zahvaljujemo se našem fizioterapeutu Osmanu Konjiću i fizioterapeutu Anadinu Tahiroviću koji su učinili maksimalne napore da osposobe našeg Tufu da nastupi u večerašnjoj utakmici. Povrjeđeni Šijaković je takođe nastupio rovit i nezaliječen, pa je poziciju organizatora igre zauzeo povratnik Sumbić.
Sudijski par Konjičanin i delegat Jašarević-Vojić vrhunski su odradili svoj posao i zaslužuju sve čestitke.
Oni su rijetke, svijetle tačke u ovom segmentu BH rukometnog sporta, o kojem nećemo više komentarisati, a imali bi puno toga reći za 1.utakmicu.
Na kraju, veliko hvala našim navijačima i svim ljubiteljima rukometa koji su večeras pohodili našu dvoranu i koji su napravili fantastičnu, pravu sportsku atmosferu.
Bila je ovo utakmica za pamćenje, a u polufinale se plasirala večeras sretnija ekipa.
Mi se okrećemo predstojećem prvenstvu i nadamo se da ni večeras nismo razočarali našu publiku.