Večerašnjom utakmicom u Banjaluci odigrana je i posljednja utakmica 16.kola PML, domaći Borac je pred svojim sve brojnijim navijačima savladao Goražde 27-23. Par minuta prije kraja uporni i borbeni gosti došli su na 23-22, ali dalje nisu mogli. Ovom pobjedom Borac je ostao na 3.mjestu na samo 3 boda zaostatka od lidera Bosne.
Goražde je novim porazom i dalje u zoni ispadanja i u jako teškom položaju.
Prava drama odvijala se sinoć u Trebinju gdje je gostovala vodeća Bosna iz Visokog. Domaćini su nakon tvrdog poluvremena (8-7) u drugom dijelu imali i prednost od +4, ali su na kraju 12 sekundi prije kraja spašavali gol i bod za krajnjih 22-22. Bosna je tako postala prva ekipa koja je uzela bod u Trebinju čime je i dalje ostala sama na vrhu, a Leotar je ovim remijem prekinuo pobjedničku tradiciju u svojoj dvorani, ali i niz od 3 poraza.
Naša ekipa sjajno je odigrala meč protiv poslovično nezgodnog Zrinjskog i potpuno zasluženo, ubjedljivo savladala Plemiće 29-19. Ovom pobjedom primakli smo se Bosni na samo 1 bod zaostatka.
Novo neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredila je Vogošća novim porazom ovaj put u Brčkom.
Samo u otvaranju i u završnici Vogošća je bila prava, sve ostalo pripalo je Lokomotivi. Naime, Vogošća je otvorila utakmicu vođstvom 1-5, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 13-13.
U drugom poluvremenu sjajna igra Brčaka i vođstvo 26-20, tek u finišu buđenje Vogošće dovoljno za častan poraz od 28-27.
Ovo je svakako velika i značajna pobjeda Lokosa za miran nastavak sezone jer sada sa 22 boda ulaze u mirnu luku.
Treba napomenuti da ekipu nije vodio trener Žikica Milosavljević, a da se na treningu uoči utakmice povrijedio lijevi bek Inić pa je podvig Brčaka tim veći.
Sloga iz Doboja je iskontrolisala utakmicu protiv probuđene Slavije i slavila 28-25 za proboj na 5.mjesto.
Konjuh je ponovo oslabljen ovaj puta za Husića i Marčetu, tijesno, ali zasluženo pobjedio Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja koja je bila lišena usluga Abdurahmanovića rezultatom 31-29. Na ovaj način Sloga (D), Leotar i Konjuh su bodovno poravnati na tabeli (25) i dijele play off mjesta (5.-7.).
Sloga (GV/U), Zrinjski i Maglaj su im za petama, poredani od 8. do 10.mjesta uz 23 boda na svojim kontima.
Maglaj se dugo mučio sa Derventom, poluvrijeme je završilo minimalnom prednošću, ali je u drugom poluvremenu na terenu postojala samo jedna ekipa za ubjedljivih 32-24.