Odlično i dinamično prvo poluvrijeme završeno je neodlučno 11-11.
Počeli smo dobro i poveli 1-3, a onda je uslijedila serija domaćina 4-0 za preokret i vođstvo u 11.minuti od 5-3.
Na naše novo vođstvo nakon serije 0-3 čekali smo do 17.minute kada smo poveli 6-7.
Poletni Brčaci se nisu predavali pa su opet uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist.
Ipak, poluvrijeme je završeno neodlučeno 11-11.
Veliki hendikep za domaćina bile su povrede Đurkića i Grujića u toku prvog poluvremena i oni do kraja nisu više ulazili u igru.
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini pa u 36.minutu imaju prednost 15-12.
U tim trenucima imali su priliku da odu i na +4, ali je nisu iskoristili.
U 42.minutu uspjeli smo poravnati na 17-17, a u 44.minutu smo prvi puta poveli u drugom poluvremenu 18-19.
Do kraja utakmice se bukvalno igralo gol za gol, a ekipe su se smjenjivale u vođstvu.
U 58.minuti imali smo 25-26, ali su igrači Lokomotive brzo izjednačili.
Na isteku 59.minute imali smo napad, ali je Hamidović pokušao nemoguću misiju da postigne gol iz skoka iz mjesta sa dvije noge i omogućio domaćinu da krene po pobjedu.
U tom posljednjem napadu domaćina, odigrali smo sjajnu odbranu i nakon pasivnog napada dobili smo loptu u posjed, a na semaforu je bilo vrijeme 59:52.
Trener Doborac uzeo je time-out i dogovorio posljednju akciju, ali je šut Hamidovića završio u bloku.
Na kraju najrealnije 26-26, za podjelu bodova.
Ukoliko uzmemo u obzir da je u drugom dijelu i Ombaša doživio povredu, uspjeh Brčaka je tim veći.
Šteta za večerašnji susret jer bi pobjedom preuzeli vrh, a imali smo sve preduslove za pobjedu, mladu ekipu, gromoglasnu podršku naše publike i korektno suđenje.
Nažalost, moraćemo čekati neku novu priliku.
Nama preostaje da se dobro pripremimo za naredni susret koji je na programu u srijedu.