Rukometno veče za pamćenje počelo je frenetičnim aplauzom i navijanjem popunjenog gledališta za Hasana Sejdinovića-Haska, osvajača zlatne olimpijske medelje, osvojene na Specijalnim olimpijskim igrama u Abu Dabiju.
Hasko je trijumfovao na utrci 200 metara za prvo BH olimpijsko zlato!
Gračanlije i prisutni gosti znali su prepoznati veliko postignuće i nakloniti se našem šampionu.
Svaka čast Zlato naše, nastavi gdje si stao, svi smo preponosni na Tebe!
Nakon slavljeničkog uvoda uz taktove pjesme „Svijet voli pobjednike“, počela je utakmica.
Sa dva vezana gola gosti daju do znanja da najave prije utakmice nisu bile „prazna priča“.
Slijedi konsolidacija naše ekipe, i začas je na semaforu bilo 5-2, a igrao se 9.minut.
U tim trenucima u našoj igri sve je besprijekorno funkcionisalo i pomalo se činilo da će utakmica imati jedan pravac.
Međutim, tako nisu mislili Živiničani, za samo 3 minute vraćaju egal, a u 22.minuti nakon serije 0-3, imaju prednost 7-9.
Slijedi ponovo naša serija za potpuni preokret i vođstvo 11-9, a igrao se 24.minut.
Do kraja poluvremena po dva gola sa obije strane za rezultat prvog dijela 13-11.
Drugo poluvrijeme karakterizira prava rovovska bitka u kojem svaka ekipa daje po gol, ali gosti dva puta vežu po dva gola, pa u 37.minutu imaju prednost 16-17.
Slijedi bolja igra naših momaka koji rade seriju 5-1 i u 43.minutu imaju osjetniju razliku 21-18, a u 46. i maksimalnih 23-19. Slijede dva vezana gola „narandžastih“ za -2 i od tada do kraja ekipe naizmjenično postižu po pogodak do konačnih 30-28.
Bila je ovo sjajna rukometna predstava. Konjuh se očekivano predstavio kao izvanredno dobra ekipa i sigurno će igrati zapaženu ulogu i u doigravanju.
Suđenje vrhunsko, na obostrano zadovoljstvo.
Atmosfera u publici izvanredna, navijači oba kluba pozdravili su sve aktere meča i možemo slobodno zaključiti, večeras je pobjedio rukomet.
Ovakve utakmice, vraćaju gledaoce na tribine.