Utakmicu bolje otvaraju domaćini koji u 9.minutu vode 4-2.
Slijedi konsolidacija naših redova i nakon serije 0-3 imamo vođstvo 6-7, a igrao se 14.minut.
Nakon toga vodi se izjednačena borba sve do 21.minute kada novom serijom 0-4 imamo osjetniju prednost 9-12.
Do poluvremena usjevamo zadržati stečenu prednost i otići na odmor sa +3.
Prvo poluvrijeme smo odigrali muški i ličili smo na ekipu iz jesenjeg dijela, a tako smo nastavili i u drugom.
U 37.minuti imamo 15-19, a onda igramo savršenih pet minuta i pravimo seriju 1-4 za visokih 16-23, a zatim i 17-24.
U 44.minuti trener domaćih igra odbrambenu formaciju 5-1 sa hitrim Srdanovićem i to zbunjuje naše igrače koji neshvatljivo padaju u igri, pa domaćini dolaze do 22-24 u 49.minuti.
Tada se budi i korektna Trebinjska publika i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu.
U 46.minutu nakon grubog faula nad Tufekčićem igrač domaćih Draganić dobija crveni karton.
Na takvu taktiku domaćina trener Doborac preuzima rizik i igra bez golmana, a Šahdanovića šalje u formaciju 5-1.
Do kraja se bukvalno igralo gol za gol, a više sreće, umješnosti i znanja pokazala je naša ekipa za konačnih 29-30 i ostanak na vrhu premijerligaške tabele.
Veliko hvala našim fenomenalnim navijačima kojima poklanjamo ovu pobjedu.
Svojim gestom kada su prije utakmice uručili donaciju maloj Marini, oduševili su domaću publiku.
Takođe zahvaljujemo se domaćinima, istinskim sportskim prijateljima na izuzetnom prijemu protekla dva dana, te korektnoj, ali pravoj muškoj igri.