Na početku susreta svi prisutni odali su počast, nedavno preminulom, velikom navijaču i prijatelju našeg kluba Fikretu Šuši.
Nakon toga, gradonačelnik Nusret Helić uručio je prigodan poklon reprezentativcu Dini Hamidoviću i na taj način odao priznanje za igre u dresu državne reprezentacije.
Utakmicu bolje otvaraju naši momci i već u 10.minutu imaju 5-1, nakon čega trener gostiju Tomić poziva time-out.
Slavija postiže dva vezana gola i trener Doborac odmah poziva svoju ekipu da svojim igračima objasni da utakmica traje 60 minuta.
Do kraja poluvremena naša prednost se kreće od dva do četiri gola prednosti, a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 12-9.
Pred početak drugog poluvremena predsjednik Sportskog saveza dr.Osman Bukvić takođe je uručio poklon Hamidoviću.
I ovaj dio utakmice protekao je u našem vođstvu koje se kretalo od jedan do četiri gola razlike.
Na kraju završeno je sa plus dva uz konstataciju da je ovo bila naša ubjedljivo najslabija predstava u ovoj sezoni.
Naravno, ne umanjujemo dobru igru rukometaša Slavije koji su nastupili bez prvog strijelca Hrbata i prikazali se u dobrom svjetlu kao ekipa koja zna šta hoće.
Ovo je utakmica koja će se brzo zaboraviti, upisaće se tri važna boda za ostanak na vrhu tabele, ali naši igrači podhitno moraju mijenjati pristup igri jer nema unaprijed upisanih bodova, ni lakih protivnika.
Iduću srijedu je veliki derbi u Visokom.