U izvanrednoj atmosferi pred 1.000 gledalaca, sastale su se dvije prvoplasirane ekipe Premijer lige.
Najvjerovatnije, Bosna je ostvarila pirovu pobjedu, koja više odgovara našoj ekipi zbog pobjede ostvarene u Gračanici 21-25.
Ukoliko u preostala dva susreta ostvarimo obije pobjede u play off ulazimo sa 1.pozicije.
Bolje otvaramo utakmicu i već u 13.minuti imamo vođstvo 3-6.
Slijede dva vezana gola Bosne, a onda se igra gol za gol sve do 23.minute kada smo ponovo vratili na +3.
Nakon promašenog zicera za povećanje vođstva, Bosna se kosoliduje i sa tri vezana gola poravnava na 12-12.
Ipak uspjevamo kapitalizirat bolju igru u prvom dijelu i otići na odmor sa prednošću 12-13.
U 34.minuti imamo 13-15, a zatim Visočani prave seriju 4-0 i utakmica, a i prvenstvo dobijaju na neizvjesnosti, igrao se 42.minut.
U 46.minuti domaći imaju prednost 19-16 i približavaju se željenom rezultatu.
Nakon toga igra se gol za gol, sve do 53.minute kada sa dva vezana gola dolazimo na 21-20.
Nakon toga Visočani ponovo prave mini break za 23-20.
Do kraja utakmice, opet se igra gol za gol za konačnih 25-22.
Zaslužena pobjeda Bosne, ali na našu sreću vjerovatno nedovoljna za konačnu lidersku poziciju.
Veliko hvala našim navijačima koji su u velikom broju došli u Visoko i pružili nam fenomenalnu podršku.