U odličnom ambijentu koji su priredili navijači oba kluba, odigrana je prava prvenstvena utakmica.
U otvaranju utakmice igrači Sloge su jasno pokazali svoje namjere i kao plod dobre igre, ostvarili su početno vođstvo 1-4.
Naši igrači nikako ne uspjevaju uhvatiti priključak pa su gosti stalno u vođstvu 1-2 gola razlike, a u 15.minutu bilo je i maksimalnih 6-9.
Već u 14.minutu trener Doborac pozvao je time-out.
Tek u 22.minutu, uspjevamo poravnati na 11-11, međutim više od toga u prvom dijelu nismo mogli.
Gosti drže prednost, ali u finišu poluvremena sa dva vezana gola poravnavamo na 15-15.
Drugo poluvrijeme otvaramo prvim vođstvom 17-15.
Kada su svi pomislili da ćemo prelomiti utakmicu gosti se bude, poravnavaju rezultat, a u 45.minutu imaju vođstvo 19-20.
Nakon toga, naši momci rade seriju 4-0 i odlaze na maksimalnih +3.
Do kraja utakmice igra se gol za gol, a nakon jedne od mnogobrojnih tehničkih grešaka igrači Sloge dolaze na 25-24.
Ipak uspjevamo ponovo podići prednost na 26-24, a gosti ne koriste penal i napad, pa do kraja čuvamo loptu za tešku, ali zasluženu pobjedu.
Bio je ovo još jedan zanimljivi triler u Gračanici koji je pripao našim momcima.
Sve čestitke igračima i navijačima Sloge, kao i našim vjernim simpatizerima.
Iduće subote gostujemo u Derventi gdje bi trebali igrati utakmicu za 1.mjesto u play off-u.