Večeras u Gračanici organizovan je još jedan praznik sporta, viteštva, prijateljstva i poštovanja.
Trebinjci su u Gračanicu došli dan ranije u nadi da će odbraniti stečenu prednost iz prvog meča kada su pobjedili 27-24.
Našim srdačnim domaćinima od petka/subote uzvratili smo gostoprimstvo i tokom utorka/srijede stvorili pravu prijateljsku, sportsku, ali i rivalsku atmosferu.
Prije samog predstavljanja igrača, gračaničkoj publici predstavljena je nova navijačka pjesma “Gračanico moja, računajte na nas”, o kojoj ćemo više pisati drugi puta.
Potom je službeni spiker pozdravio i poželio dobrodošlicu za 20-tak navijača koji su došli da bodre goste. Nakon predstavljanja ekipa, kada su gosti srdačno, a domaćini frenetično pozdravljeni, počela je utakmica.
Leotar je imao početni napad, ali ga nije realizovao. Nakon što su promašili i penal, naši momci su već imali 2-0.
Međutim, sa dva vezana gola Leotar utakmicu vraća u egal a igrao se 6.minut.
Slijedi furiozna serija 4-0 i već u 10.minuti prednost iz prvog susreta je bila anulirana i premašena.
U 14.minutu prednost raste na 8-3. Igrala se 19.minuta kada je na semaforu bilo 12-6.
Sa dva vezana gola na kraju prvog poluvremena odlazimo na najveću razliku 19-12.
U drugo poluvrijeme, naši momci ulaze kao da je utakmica počela i kao da je početni rezultat.
Maksimalno ozbiljan pristup, odlična odbrana, raznovrsni napadi, uz nevjerovatnu podršku sa tribina, polučili su željeni rezultat.
Naša prednost se kretala od 7 do 10 golova prednosti tako da pobjeda i prolaz u polufinale nisu dolazili u pitanje.
Pred sam kraj utakmice naši navijači su iz respekta i poštovanja, gromoglasnim skandiranjem pozdravili odličnu ekipu Leotara.
Potpuno zasluženo Gračanica je u sportskoj atmosferu, pred popunjenim i fenomenalnim gledalištem savladala Leotar i zasluženo ostvarila plasman u polufinale play off-a.
Veliko hvala izvanrednoj publici, koja je večeras bila bolja nego ikad, baš kao i naša ekipa.