Večeras su gledaoci u Banjaluci mogli vidjeti pravu mušku utakmicu u kojoj je Borac zasluženo slavio 24-20 i stekao značajnu prednost pred revanš u srijedu.
Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 2-2, Borac pravi seriju 3-0 i odlazi na 5-2, a igrao se 13.minut.
Da rezultat ne bude i nepovoljniji pobrinuo se večeras fenomenalni golman Ahmetašević koji je do tog momenta odbranio 2/6 penala.
Borac održava stečenu prednost sve do 21.minute i vođstva 8-5.
Slijedi izvanredna igra i serija naših momaka od 0-4 za prvo vođstvo u 25.minutu 8-9.
Ipak do kraja poluvremena Borac uspjeva preokrenuti rezultat u svoju korist i otići na odmor sa minimalnom prednošću 11-10. Treba napomenuti da je Ahmetašević uspio odbraniti još jedan penal za statistiku sa penala 3/8.
Drugi dio počinje povećanjem prednosti domaćina, pa u 36.minutu ponovo imaju prednost +3, a u 44.minutu prvi puta Banjalučani imaju +4, bilo je 17-13.
U tim trenucima Borac igra bolje, agresivnije pa je plod takve igre i najveće vođstvo 22-16 u 52.minuti.
Ipak do kraja skoro na isti način kao u Trebinju, uspjevamo postići 2 vezana gola za konačnih 24-20.
Sigurno da ovaj rezultat daje veće šanse Borcu da se plasira u finale, mada i mi sigurno nismo bez šansi, tim prije što svi igrači nisu bili na svom nivou i evidentno je da imamo još dosta rezerve.
Na kraju moramo pohvaliti obije navijačke skupine koje su na fer i korektan način bodrili svoje timove.
Uvjereni smo da nas u srijedu u dvorani “Luke” čeka istinski rukometni spektakl.