Naši momci u povratničkoj sezoni nisu uspjeli da se preko banjalučkog Borca probiju u finale prvenstvene sezone 2018/19.
Nedostajalo je malo koncentracije ili ako hoćete sportske sreće, pa da večeras eliminišemo renomiranog protivnika.
U finale će ipak Borac, moramo priznati potpuno zasluženo, na čemu im čestitamo i želimo puno sreće u finalu.
Utakmicu otvaramo vođstvom i to golom tek u 5., a Borac uzvraća u 12.minutu.
Na terenu se odvijala prava rovovska borba sa dva nevjerovatna golmana, Ljubišića na jednoj i Ahmetaševića na drugoj strani. Čitavo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, a ekipe su se smjenjivale u vođstvu.
Naši momci su u prvom dijelu “zapucali” dva penala, a Ljubišić je nabrao nestvarnih 15 odbrana.
Već nakon prvih 30 minuta bilo je jasno da ukupan zbir postignutih golova neće preći 44 što je odgovaralo našoj ekipi u slučaju pobjede od 4 gola razlike.
U drugom poluvremenu prvi puta pravimo vođstvo od +2 u 36.minuti za 10-8, a u 39. imamo vođstvo 12-9.
U tim trenucima publika prosto nosi naše igrače, ali istovremeno i Borac pokazuje svoje lice i ne dozvoljava nam da se odlijepimo.
Sve do 54.minute igra se gol za gol, da bi Borac sa dva vezana gola smanjio na 16-15.
Ranije u 40. i pomenutoj 54.minuti, Ljubišić je odbranio još dva sedmerca i na taj način se prometnuo u junaka ovog polufinala.
Naši momci se nisu demoralisali, niti predavali pa su u 59.minuti došli do 20-17 i samo se čekala greška ekipe Borca.
Međutim, kada je bilo najpotrebnije, Banjalučani su pokazali smirenost i hrabrost pa su u periodu kada se utakmica “lomila” postigli gol sa dva igrača manje u polju.
Takođe i u svojim posljednjim napadima pokazali su karakter i odlučnost, kada je trebalo poentirati.
Utakmica je završena rezultatom 21-19.
Na kraju ostvarili smo, nipošto nećemo reći “Pirovu”, nego naprotiv, sjajnu pobjedu za 3.mjesto i postigli odličan rezultat na kraju ovog prvenstva.
Objektivna gračanička publika gromoglasnim aplauzom pozdravila je i ekipu Borca, a naravno i naše momke.
Ovom utakmicom završava se ovogodišnja sezona koju ćemo dugo pamtiti.