Večeras su naši momci odigrali prvi pripremni susret, a protivnik je bio RK”Iskra” iz Bugojna.
Utakmicu su bolje otvorili naši rukometaši i imali smo početno vođstvo 0-2, a zatim i 1-3.
Uslijedila je bolja igra Bugojanaca pa je u 10. minutu na semaforu bilo 4-3.
Uspjeli smo preokrenuti rezultat, a u izjednačenoj utakmici ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do 25.minuta kada domaćini prvi puta idu na +2, a bilo je 12-10.
Do kraja poluvremena igralo se gol za gol za rezultat 16-14 nakon prvih 30 minuta.
Početak drugog poluvremena domaći otvaraju serijom 3-0 i vode sa visokih 19-14.
Slijedi nešto bolji i angažovaniji period naše igre, naročito u odbrani i u 43.minuti poravnavamo na 22-22.
Trener Jaganjac uzima 2.time-out, ali ni to ne pomaže domaćim igračima.
Naša ekipa dobija na sigurnosti, pa u 48.minuti imamo prednost 23-26.
Kada je u 56.minutu na semaforu bilo 26-30, dilema oko pobjednika više nije bilo.
Do kraja su domaćini presingom po čitavom terenu i igračem više u polju pokušali napraviti bolji rezultat, ali naši momci su znalački utakmicu priveli kraju.
Kao i u predhodnim sezonama i ovaj puta nije izostala podrška najvjernijih.