Večeras u Gračanici odigrali smo i treću pripremnu utakmicu, a protivnik je bio RK”Maglaj”.
Gosti značajno pojačani u odnosu na prošlu sezonu pokazali su da će biti težak protivnik svim ekipama.
Prvi dio susreta Maglajlije bolje otvaraju pa na isteku 12.minuta, vode 6-3.
U tom periodu visoki Mehinović i Omahić predstavljaju nepremostivu prepreku za naš napad, a odličan na golu je Džanbegović.
Slijedi konsolidacija naših redova i expresan povratak u rezultatski egal 6-6, a gostima nije pomogao ni time-out.
U 20.minuti imamo i prvo vođstvo 9-8, ali isto je “kratkog daha” jer Maglaj vraća prednost na svoj konto.
Do kraja poluvremena igra se gol za gol, da bi u finišu Maglaj napravio +2, nakon čega smo uspjeli smanjiti, ali ne i poravnati u zadnjem napadu.
Početak drugog poluvremena počinje u znaku gostiju.
Već nakon 2 minute trener Doborac iz igre povlači indisponiranog golmana Bosića, a s druge strane Mutapčić bilježi 3 odbrane, pa trener naše ekipe zove 2.time-out u 37.minuti kod rezultata 15-19.
Slijedi dobra igra u odbrani naše ekipe pa nakon serije 3-0 u 40.minuti dolazimo na 19-20, što trenera Stevanovića tjera da i on pozove 2.time-out.
U 44.minutu rezultat je 20-20, a na našem golu Đorđe Bosić veže 3 sjajne odbrane.
U 50.minutu pri vođstvu Maglaja 21-22, treneri oba kluba u igru šalju juniore.
U našem sastavu zbog nedostatka mlađih igrača na terenu ostaju Šahdanović i Boris Bosić, što čini prevagu da se naši mladići bolje snađu i ostvare rezultat za konačnih 29-26.
Svoj prvi nastup za seniorsku ekipu mladi Edvin Dželilović krunisao je golom, a u strijelce su se upisali i Adis Šuša i Azer Musić dva puta.
Možemo konstatovati da se 50 minuta igrala prava prvenstvena utakmica, a rovovska borba vodila se za svaku loptu.
Sobzirom na fazu priprema, ekipe su fizički odlično pripremljene, a imaju dovoljno vremena da isprave uočene tehničke greške.