Po izuzetno teškom i sparnom vremenu večeras u Maglaju odigrali smo našu 5.pripremnu utakmicu.
U samom otvaranju utakmice igralo se gol za gol sve do 7.minute kada pravimo rezultat 3-5.
U 10.minuti imamo prednost od 4-7, pa trener domaćih Zdravko Stevanović poziva 1.time-out.
I narednih 10 minuta naša ekipa je bolji takmac pa na isteku 20.minute imamo prednost 9-14.
Slijedi isključenje Tufekčića, sudije dva puta sviraju korake Radičeviću, prestup Ćuzoviću i domaćini za svega 5 minuta poravnavaju rezultat na 14-14.
Nije pomogao ni time-out koji je u 24.minuti pozvao trener Doborac.
Tomić ponovo vraća prednost na našu stranu, ali Maglajlije sa dva vezana gola prvi puta vode 16-15, a igrala se 28.minuta.
Nakon toga, dobrom igrom u odbrani i efikasnim napadima pravimo seriju 0-3 za vođstvo 16-18.
U posljednjem napadu nakon 2.time-outa domaćina, 3 sekunde prije isteka poluvremena Čičkušić smanjuje na 18-19.
U drugom poluvremenu održavamo prednost od 1-2 gola sve do 38.minute kada Maglaj poravnava na 22-22.
Slijedi bolja igra naše ekipe pa u 44.minutu na rezultatu 23-26, trener Stevanović poziva i 3.time-out.
I u nastavku igramo dobro, podižemo prednost na 23-28, što znači da smo napravili seriju 0-5.
Nakon što smo zbog brzopletosti u dva navrata prokockali šansu za +6, Maglaj je smanjio na 24-28, a trener Doborac je pozvao 2.time-out u 47.minuti.
Podižemo prednost na 24-29 u 48.minutu, a onda ide period u kojem su domaćini konkretniji, ističe se mladi Hasić, pa u 55.minutu dolaze na gol zaostatka, a bilo je 29-30.
Ponovo zabijamo za povećanje vođstva, ali Maglaj sa dva vezana gola ponovo poravnava ovaj put na 31-31.
Naredna dva napada realizuju obije ekipe.
U posljednjem minutu imali smo svoj zadnji napad, kada je u vremenu 59,26 Tomić sa penala zabio za 32-33.
U posljednjoj akciji na utakmici vidjeli smo reprizu završetka prvog dijela kada je 3 sekunde do kraja Kadrić postigao izjednačujući pogodak.
Bila je ovo utakmica koja je obilovala tehničkim greškama, zbog izuzetno klizave lopte i podloge.
Mladi sudijski par iz Visokog, Babić-Sirćo, nije se proslavio, ali ovo je bila prva utakmica koju su sudili na ovom nivou, pa ćemo im umjesto kritika, dati podršku.
I večeras smo imali podršku najvjernijih navijača.