Večerašnja utakmica trebala bi biti generalna proba pred početak takmičarske sezone 2019/20.
Kažemo, trebala bi, jer još nismo sigurni u početak istog.
Prvo poluvrijeme proteklo je u rastrzanoj igri koja nije obilovala posebnom ljepotom i kvalitetom.
Gosti su nakon početnog otvaranja u 8.minuti poveli 2-4, ali smo serijom 4-0 preokrenuli rezultat.
Uspjeli su Vinkovčani poravnati u tri navrata, ali smo i pored neubjedljive igre otišli na odmor sa prednošću 12-10.
U napadu smo napravili dosta grešaka u ishitrenim akcijama, promašili smo nekoliko zicera, a postignuti golovi bili su više plod individualnih kvaliteta igrača nego smislenih akcija.
U odbrani smo na momente igrali odlično, gosti su često dolazili u fazu pasivnog napada, ali smo istovremeno znali biti i dekoncentrisani pa smo primali i neke golove koje u takmičarskom dijelu ne bi smjeli primati.
U svakom slučaju nakon prvog dijela, vidjelo se da imamo veliku rezervu.
Drugo poluvrijeme ponudilo je nešto angažovaniju igru naše ekipe što je rezultiralo vođstvom od 18-15.
U dva navrata imali smo priliku da odemo na +4, ali te prilike nismo kapitalizovali.
Uporni gosti stalno su nam prijetili i dolazili na -1, ali ne i do poravnanja.
U 47.minutu klupa gostiju uzima time-out kod rezultata 20-18.
Nakon toga, slijedi loša igra naših momaka, Vinkovčani poravnavaju, uz to ne koriste penal i još jedan napad za vođstvo, a mi naredni gol za novo vođstvo postižemo tek u 53.minuti.
U našim redovima osjetila se nervoza, nisu pomogle ni stalne rotacije igrača koje je radio trener Doborac i Vinkovčani su osjetili da mogu do pobjede.
Djelovali su gosti u tim trenucima odlučniji i konkretniji sa mnogo više želje.
Na samom ulasku u 59.minut Spačva nakon ranog vođstva iz prvog dijela ponovo vodi, ovaj put 22-23.
Slijedi time-out naše ekipe, pa potom poravnanje, a gosti imaju napad za pobjedu na početku posljednje minute.
Struka Spačve u toku napada uzima posljednji time-out.
U posljednjem minutu naša odbrana je besprijekorna, napad gostiju traje do pasivnog napada, kada iz poluizrađene akcije Vinkovčani sa pozicije beka ne pogađaju.
Preostalih 9 sekundi u lošoj tranziciji i prenosu lopte nije bilo dovoljno da organizujemo bilo kakav napad jer smo faulom zaustavljeni na sredini terena.
Završilo je najrealnijih 23-23 u utakmici u kojoj smo pokazali dosta slabosti uz nedovoljan voljni angažman.
Upozoravali smo da je Spačva jedna od 4-5 najboljih ekipa iz Hrvatske i da to nije protivnik za igru “lako ćemo”.
Ova utakmica poslužila nam je kao opomena da ukoliko želimo pobjeđivati naš pristup i odnos moraju biti na 100% nivou.
Nadamo se da ćemo u narednih 7 dana ispraviti večerašnje greške.
U narednu subotu, naši momci trebali bi otpočeti premijerligaške bitke, a prvo gostovanje je u Banjaluci.