Gračanički rukometaši su sa dosta opreza i respekta dočekali Goražde u 1. kolu nove sezone Premijer lige BiH.
Na kraju je duel ove dvije ekipe bio samo jedan malo jači trening za četu Damira Doborca.
Konačnih 37-20 dovoljno govori.
Gosti su praktično od izlaska na zagrijavanje bili u podređenom položaju jer su u Gračanicu doputovali sa samo 11 igrača, tj. 9 s obzirom da su im u zapisniku bila dva golmana.
Nije to bila ni sjena one prošlosezonske ekipe koja je zamalo slavila u Gračanici u drugom dijelu sezone.
Sve je bilo jasno od prve minute, od prvog napada. Domaćini su imali konstantno vodstvo koje je, kako je utakmica odmicala, samo raslo.
Na poluvremenu je bilo 17:6, a na kraju 37:20. U ekipi Gračanice su se u strijelce upisali svi igrači koji su bili u zapisniku, osim golmana naravno. Najefikasniji je bio Džinović sa 6 golova, a posebno raduju golovi mladih Dželilovića (4) i Šuše (2).
Golmani su bili posebna priča.
Fenomenalan je na golu bio Bosić koji je u prvih 30 minuta upisao nestvarnih 16 odbrana. U drugom dijelu među stativama domaće ekipe je bio novopridošli Pejčinović koji je ostvario 8 odbrana.
Razlika je vjerovatno mogla biti i veća da su domaćini igrali punim gasom svih 60 minuta susreta.
Kod gostiju je najefikasniji bio Jamak sa 6 golova dok je golman Bečić imao 9 odbrana.
Zaslužena i lagana pobjeda domaćina za samopouzdanje uoči utakmice 2. kola kada ekipa gostuje novajliji u ligi, Drini iz Zvornika.

POSLJEDNJI POZDRAV PLOVCKU
Prije početka susreta domaćini su se na prigodan način oprostili od vjernog navijača, dugogodišnjeg spikera na utakmicama Gračanice, Seada Durakovića – Seje Plovcka.