Sinoćnom utakmicom u Brčkom odigrane su sve utakmice 1.kola, koje je ponudilo nekoliko iznenađenja.
Gračanica i Maglaj bili si uvjerljivi na svom terenu protiv Goražda, odnosno zvorničke Drine, pa su sada zahvaljujući gol razlici na vrhu premijerligaške tabele.
Teže od očekivanog prošlogodišnji viceprvak i osvajač KUP-a banjalučki Borac, pobjedio je Slobodu iz Tuzle.
Imali su Tuzlaci priliku da sa penala dođu na -1 uz igrača više u 59.minuti, ali golman Ljubišić je po ko zna koji puta spriječio dramu i donio bodove crveno-plavim.
Novajlija u ligi Iskra iz Bugojna, rezultatski je kontrolisala čitav susret, te je zasluženo slavila protiv Leotara i upisala vrijedne bodove.
Kuriozitet ovog kola je da su čak tri utakmice završene neodlučno.
U Doboju je Sloga izborila bod protiv prvaka Izviđača, koji je vodio cijelim tokom susreta, a na kraju zamalo ostao bez bodova.
Favorizovana Vogošća ispustila je 3 gola prednosti u samoj završnici protiv za njih tradicionalno neugodne Slavije.
Igrači iz Istočnog Sarajeva su u samoj završnici serijom 0-3 poravnali rezultat, a onda imali loptu i napad za puni plijen.
U žestokom okršaju brčanske Lokomotive i Bosne iz Visokog, vidjeli smo čak 72 gola, a obije ekipe mogle su u zadnjem minutu do pobjede.
Završeno je najrealnije, podjelom bodova.
Najveće iznenađenje napravila je Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja koja je sjajno odigrala u Živinicama i pobjedila favorizovanog domaćina.
Narednog vikenda prvenstvo se nastavlja utakmicama 2.kola.