U pravoj sportskoj atmosferi i ozračju poraženi smo večeras u Gornjem Vakufu/Uskoplju.
Jednostavno Sloga je bila bolja i treba čestitati protivniku na čistoj pobjedi.

Naša ekspedicija krenula je jutros u 8,30 iz Gračanice.
U grad na Vrbasu stigli smo oko 14,00 sati.
Nakon ručka i odmora, apsolutno smo bili spremni za meč.
Trener Doborac odlično je skenirao protivnika i sada poslije utakmice, možemo reći da nas domaćini nisu iznenadili, ali jednostavno naši igrači nisu bili na visini postavljenih zadataka protiv raspoloženih domaćina.
Tok utakmice…
Nakon početnih izmjena ekipa u vođstvu, Sloga veže 3 gola za prednost 4-2 u 11.minutu.
Boljom igrom u nastavku dolazi i do 7-4, a igrao se 15.minut.
Naši momci se ne predaju pa hvataju priključak za 7-6.
Nakon toga, igra se gol za gol, a epilog svega je vođstvo domaćina od 11-9 nakon 30 minuta igre.
U prvom poluvremenu nismo iskoristili nijedan od tri penala, dok su s druge strane domaćini bili puno efikasniji 3/4.
U ovom detalju i sjajnoj igri Biljake treba tražiti razlog rezultatskog minusa u jednoj potpuno izjednačenoj igri kakva je bila u prvom dijelu.
U drugom poluvremenu Sloga je bila bolja i zasluženo je pobjedila.
Već u 35.minutu, domaći idu na +3, 14-11.
Najbliži izjednačenju bili smo u 38.minutu kada smo došli na 15-14, ali to je večeras bio naš maksimalni domet.
Prvi puta Sloga je na +4 otišla u 50.minutu, kada se već nazirao pobjednik.
Borili su se naši momci, pokušavali smo sa izmjenama, igrali “flastere”, ali jednostavno slaba, propusna odbrana nije davala nikakvu nadu da možemo do pozitivnog rezultata.
Za bolji ishod večeras moralo se puno više napraviti u fazi odbrane.
I večeras je naša ekipa imala veliku podršku najvjernijih navijača koji su skupa sa domaćinima priredili izvanredan ambijent, a cjelodnevnim druženjem svima pokazali misiju sporta.
Mi se okrećemo novoj utakmici kada u okviru 5.kola dočekujemo Slaviju.