U lijepoj sportskoj atmosferi naši momci opravdali su ulogu favorita i lakše od očekivanog savladali su Slaviju iz Istočnog Sarajeva.
Slavija je bila oslabljena neigranjem oba pivota Tuševljakom i Čizmovićem pa je njihovu ulogu preuzeo Pekić.
Trudio se koliko je mogao, ali vidjelo se da mu to nije prirodna pozicija.
O prvom poluvremenu reći ćemo da smo nakon dva poravnanja poveli 4-2, u 15.minutu bilo je 9-4, a poluvrijeme je završilo 16-9.
U drugom poluvremenu Slavija sa 3 vezana gola dolazi na 17-12, ali i mi uzvraćamo serijom 4-0 i već tada je samo bilo pitanje kojom razlikom ćemo trijumfovati. U dobrom dijelu drugog poluvremena, igrali smo nešto slabiju odbranu, ali su proradili golmani.
Prvi puta na +10 idemo kod rezultata 22-12, spuštala je Slavija do +7, ali na kraju je završilo 32-22 za prvo mjesto na tabeli.