Sigurnom i ubjedljivom pobjedom u jednosmjernoj utakmici protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva 32-22, Gračanica je ponovo lider na tabeli sa 12 osvojenih bodova.
U korak je slijedi Bosna iz Visokog, sa 11 bodova, koja se neporažena vratila i sa teškog gostovanja iz Doboja. „Faraoni“ su nakon prvog dijela imali zaostatak 14-13, ali su dobrom igrom u nastavku stekli prednost u 43.minutu za 19-22.
Sve do 56.minute održavali su prednost, a onda je Sloga imala vođstvo 27-26, kao i meč loptu nakon što je Harmandić poravnao.
Završilo je 27-27, u utakmici u kojoj je bilo nedoličnog ponašanja i skandiranja od strane neodgovornih „nazovi navijača“, kojima nije mjesto na rukometnim utakmicama.
Izviđač je nakon tijesne i neočekivano teške pobjede u Zvorniku 24-25, sa 10 osvojenih bodova sada treći.
Drina je odlično odigrala susret u jednom momentu vodila 13-7, na poluvremenu imala prednost 14-13, ali domaćini nisu uspjeli zadržati preimućstvo.
Drina je ovom utakmicom pokazala da će svim ekipama biti „tvrd orah“ i da se u Zvornik po bodove neće dolaziti turistički.
Nakon utakmice, bilo je mnogo nemilih scena, koje su se ogledale u protestima domaćina prema sudijskom paru Bijeljić-Tovilović, kao i žustre, međusobne i nadasve nedolične svađe između igrača i stručnog štaba ekipe iz Ljubuškog.
Borac iz Banjaluke nije uspio da „skine prokletstvo“ Živiničke dvorane.
Upisali su plavo-crveni novi poraz u Živinicama, ovaj put rezultatom 22-21.
Imao je Borac prednost nakon 30 minuta 10-11, pa zatim i 11-15, ali mu ni to nije bilo dovoljno za konačan trijumf.
Nermin Smajić se od zamalo tragičara, prometnuo u junaka utakmice.
Naime, kod rezultata 20-20, igrač gostiju Daničić presjekao je pas Smajića i pogodio za 20-21.
Nakon toga, Smajić je svu odgovornost preuzeo na sebe, pa je u narednom napadu izborio i realizovao penal, kojim su „Stolari“ poravnali.
U posljednjoj minuti dosuđeno je probijanje i oduzeta je lopta igračina Borca, a Smajić je par sekundi prije kraja poentirao za veliko slavlje i 3 boda. Bio je ovo prvi poraz Banjalučana u ovom prvenstvu.
Borac je sada 4. sa 9 bodova uz utakmicu manje.
Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja poražena je u Goraždu 30-29.
Nažalost nemamo apsolutno nikakvih informacija o samoj utakmici, svi izvještaji svode se na veliko nezadovoljstvo gostiju odlukama sudačkog para Dejanović-Marčetić.
Šestoplasirani Maglaj je nakon smjene trenera na svom terenu uspio savladati Leotar 27-25.
Na poluvremenu su Trebinjci imali prednost 13-14, ali nisu uspjeli ponoviti prošlogodišnji uspjeh i savladati domaćina.
Lokomotiva iz Brčkog, propustila je izuzetnu priliku da napravi podvig i donese bodove iz Vogošće. Nakon prvog dijela „Lokosi“ su imali prednost 10-15, ali su se domaći igrači brzo konsolidovali, u ranoj fazi drugog poluvremena stigli na 17-17, a do kraja i zasluženo trijumfovati 26-23.
Sloboda iz Tuzle, nije uspjela ni u trećem pokušaju donijeti bod/ove sa gostovanja.
Ovaj puta poraženi su od Iskre u Bugojnu 31-30.
Iskra je imala prednost nakom prvog poluvremena 15-12, ali je Sloboda u drugom poluvremenu zaigrala bolje i posljednjih nekoliko minuta stalno imala rezultatsku prednost.
Međutim sa dva vezana gola na kraju Bugojanci su meč okrenuli u svoju korist i osvojili 3 izuzetno važna boda.
Treba napomenuti da će se zaostale utakmice Borac-Vogošća i Leotar-Sloga (D) odigrati (25.10.) odnosno (06.11.).
Zbog okupljanja reprezentacije BiH i dvomeča sa Crnom Gorom, slijedi pauza do srijede 30.10.2019.g. kada će utakmicama 6.kola biti nastavljeno takmičenje u Premijerligi.